Якщо ви вже знайшли земельну ділянку для зведення будинку або для бізнес-проєкту, то рекомендується перевірити продавця та майбутню покупку.
Перевірка за допомогою державних реєстрів дає можливість встановити категорії земель, визначити справжнього власника землі, площу та цільове призначення ділянки. Реєстри дозволяють визначити також права на майно для третіх осіб, також це чудова можливість перевірити відсутність або наявність обмежень щодо її використання. Якщо треба купити землю Львів буде чудовою локацією, адже тут, згідно з даними онлайн-сервісу OLX, продається більш ніж 250 об’єктів. Придбати землю можна в Галицькому, Сихівському, Залізничному та інших районах міста.
Як знайти інформацію за кадастровим номером?
Спочатку треба з’ясувати – має ділянка кадастровий номер чи ні, для цього стане у нагоді кадастрова публічна карта України (пошук можна здійснювати або за координатами або за назвою населеного пункту).
Дізнатися цю інформацію можна у власника, але і самостійно можна знайти відповідь. Карта кадастрів допоможе з’ясувати площу, цільове призначення та тип власності майбутньої покупки. Треба пам’ятати, що сьогодні юридична дія щодо землі не може бути проведена, якщо немає кадастрового номера. Тож таким власникам рекомендовано звернутися до спеціаліста з документації, який зробить документи із землеустрою.
Онлайн можна дізнатися речові права та право власності на вебпорталі Держгеокадастру. Сформована довідка розповість про:
- суб’єктів права власності;
- зареєстроване обмеження у використанні;
- грошову нормативну оцінку.
Слід зазначити, що ви отримуєте довідкові дані про власника ділянки, тож за актуальною інформацією треба звертатися до Державного реєстру прав.
Що можна дізнатися з довідки реєстру ДРП?
Звернення до реєстру ДРП дозволить отримати інформаційний документ, в якому буде йтись про те, хто є власником землі, коли та на яких підставах ділянка була придбана. Найголовнішою інформацію буде наявність обтяжень (заборони відчуження, арешту, іпотеки). Також важливо дізнатися, які є права на майно, якщо не враховувати право власності (суперфіцій, емфітевзис, сервітут, право оренди).
У ДРП присутня інформація тільки про ті ділянки, що були зареєстровані вже після 2013 року, це треба мати на увазі.
* Розміщено на правах реклами
Підтримайте проект на Patreon