Понеділок, 25 листопада

Що таке фільтр тонкого очищення, та як вибрати фільтр?

Вода є одним з ресурсів, найбільш необхідних людині для комфортного життя. Та оскільки рідина, що поступає у домівки з міської системи водопостачання в більшості випадків має не найкращу якість, все більше людей встановлюють системи фільтрації. У основі багатьох з них лежить фільтр тонкого очищення. Але що він собою представляє та на що потрібно звернути увагу при виборі? Дана тема потребує докладного обговорення.

Навіщо потрібен фільтр тонкого очищення

Більшість систем фільтрації води складаються з двох сегментів. Перший з них відповідає за грубе, тобто, первинне очищення води. Воно включає у себе позбавлення рідини твердих нерозчинних часточок, що надходять із централізованого водопостачання. До них відносяться пісок, глина, мул та іржа. 

Без первинного етапу очищення води подальші стадії просто не мають ніякого сенсу. Та в той же час, даний спосіб фільтрації не здатний зробити воду повністю придатною для вживання. Саме тому після сегменту грубої очистки монтується фільтр тонкого очищення. Двоетапна система є більш ефективною, за рахунок чого і потрібно її правильно організувати. 

Після того, як вода пройшла крізь перший етап очистки, у ній все ще є мікроскопічні домішки. До них можна віднести хімічні сполуки, мікроорганізми та суспензію з важких металів. Саме для позбавлення води від цих неприємних речей і потрібні фільтри тонкого очищення.

Різновиди фільтрів тонкої очистки

Для того, щоб максимально кваліфіковано підійти до вибору фільтру тонкого очищення, потрібно знати, якими є варіанти облаштування даного конструкційного елементу. Одним з найбільш популярних варіантів внутрішньої організації таких фільтрів є встановлення дрібнопористої мембрани. Вона здатна пропускати лише молекули води, в той час як усі зайві фракції залишаються на порах. Таким чином вода розділюється на фільтрат та концентрат. Фільтрат представляє собою очищену воду, придатну до вживання. Концентрат – це розчин солей жорсткості, органічних сполук та інших домішок, що виводиться у дренажну систему. 

Однак зараз набуває популярність такий конструкційний елемент, як дротовий фільтр. Замість мембрани у фільтрі розташовується обмотка із надтонкого скляного дроту. Крізь неї проходить вода, в той час як усі забруднювачі залишаються в колбі. Внаслідок конструкційних особливостей системи домішки у вигляді осаду потрібно час від часу видаляти з фільтру. 

Втім, однією лише мембраною або дротовою обмоткою доступний діапазон робочих елементів не обмежується. Потрібно також розглянути й інші варіанти. 

Іонообмінні фільтри тонкої очистки

Головним завданням такої системи фільтрації є пом’якшення води шляхом видалення звідти солей жорсткості, представлених сполуками магнію та кальцію. У ході іонного обміну хімічні елементи перетворюються на твердий осад. Такі фільтри потребують монтування додаткового баку для сольового розчину, що дозволить проводити процес регенерації. 

Сорбційні фільтри тонкої очистки

Сорбційні фільтри спрямовані на очистку води від важких металів, мікроорганізмів та органічних сполучень. Складається такий елемент очищення з пластикового резервуару, наповненого сорбентом. В якості сорбенту виступає активоване вугілля або силікат алюмінію. За рахунок проходження через цю речовину вода також позбавляється неприємного запаху. Однією з переваг фільтру такого типу є простота у встановленні та невеликі розміри. А от з недоліків виділяють повільні темпи фільтрації та потребу часто змінювати картриджі. 

Зворотньоосмотичні фільтри тонкої очистки

У їх основі лежить механізм зворотного осмосу. Складається такий фільтр з декількох резервуарів, поєднаних у систему. Робочим елементом в даному випадку виступає полімерна мембрана. Внаслідок її чутливості до хлору та інших елементів у складі води попереднє грубе очищення є обов’язковою умовою для коректної роботи.

Як правильно обрати фільтр тонкої очистки

Перед тим, як придбати конкретний фільтр, спрямований на очищення води від мікроскопічних часток, потрібно, перш за все, знати, з якими речовинами він буде повинен взаємодіяти. Щоб додати конкретики, потрібно надати воду для аналізу у найближчу лабораторію, яка цим займається. Отримані результати і дозволять зробити конкретні висновки відносно того, який фільтр обрати. Вода з надлишком солей жорсткості може бути пом’якшена за рахунок іонного обміну. Рідина, перенасичена органічними речовинами, що спричиняють появу неприємного «болотного» запаху, не встоїть проти сорбентів. Якщо керуватись конкретними хімічними особливостями води, обрати найбільш вдалий фільтр буде набагато простіше. 

Отже, скориставшись інформацією, наведеною вище, можна без особливих зусиль підібрати найкращий фільтр тонкої очистки. Потрібно лише знати, на які нюанси варто звернути увагу. 

* Рекламна публікація


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.