Середа, 15 січня

Корисні властивості зелені (інфографіка)

Варто зазначити, що зелень має безліч корисних властивостей, зокрема містить велику кількість різноманітних вітамінів та мікроелементів.

Також здатна покращити смак майже будь-якої страви. Низькокалорійність зелених рослин здатна поліпшити обмін речовин і тим самим допоможе легко позбутися зайвих кілограмів.

Компонентів та речовин, яких потребує наш організм для активної діяльності, у зелені набагато більше, ніж в інших продуктах, як-от м’ясо, риба, хліб.

Кріп

Кріп життєво необхідний для діабетиків та людей з підвищеним холестерином у крові. Кріп вирізняється низьким вмістом калорій та зовсім не містить холестерину. Наприклад, у 100 г кропу є 100 мг вітаміну С і 335 мг калію.

При цьому він містить багато антиоксидантів, вітамінів В, АА, РР, Е та харчових волокон, завдяки яким зменшується кількість цукру в крові. Також це ефективний засіб покращити травлення, позбутися головного болю та безсоння. Крім того, кріп використовують для профілактики раку.

Базилік

Пряна рослина, яка має яскраво виражені лікарські властивості. Це прекрасний антисептик та імуностимулятор. Базилік має сечогінну, антибактеріальну дії, нормалізує температуру тіла при респіраторних захворюваннях, зменшує тривожність та негативні наслідки стресу. Отже, базилік застосовують при лихоманці, каменях у нирках та респіраторних недугах.

Науково доведено, що базилік покращує кровообіг і діяльність дихальних шляхів, стабілізує рівень цукру в крові і захищає організм від утворення злоякісних пухлин. Крім того, це смачна і корисна кулінарна приправа.

Зелень цибулі

Цибуля на 90% складається з води. Решта 10% – це харчові волокна, мінерали та вітаміни. В 100 г зеленої цибулі міститься денна норма вітаміну С. Також у ній є каротин, ефірні олії, вітаміни А і В, цинк, залізо, калій, магній та багато інших корисних речовин. Наявність цинку, фтору та кальцію покращує стан волосся, зубів і нігтів. Свіжу цибулю використовують для профілактики застуди, авітамінозу та для покращення травлення.

Зелена цибуля – чудовий засіб для боротьби з анемією, запаленнями та природні ліки від погіршення травлення або підвищення кров’яного тиску. Також зелена цибуля з давніх-давен вважалася збуджуючим засобом, оскільки містить афродизіаки.

Рукола

Це вид салату з приємним запахом, який цінується завдяки вмісту каротину та великої кількості вітаміну С. Також рукола багата на вітаміни Е, В, А, К та мікроелементи: цинк, магній, натрій, фосфор, марганець, залізо та мідь. У 100 г руколи є добова норма вітаміну К.

Рукола корисна для профілактики та лікування різних видів раку. Також, як і багато інших зелених листових овочів, омолоджує шкіру і розгладжує малі зморшки на обличчі. Крім того, рукола покращує травлення та зміцнює імунну систему, знижує цукор у крові, врегульовує водно-сольовий обмін, підвищує рівень гемоглобіну.

Корисні властивості зелені (інфографіка)

Селера

Гіппократ вважав селеру не тільки овочем, але й ліками. Завдяки своєму унікальному складу селера здійснює загальнозміцнювальну, очищувальну, а головне – омолоджувальну дії на організм.

Світові дієтологи називають селеру овочем із «від’ємною калорійністю», оскільки вона дає багато корисних речовин організму всього лиш при 18 ккал у 100 г продукту. До її складу входять вітаміни В, А, Е, С, К, фолієва, аскорбінова, щавлева кислота. Також селера багата на мінеральні солі кальцію, калію, фосфору, натрію.

Саме завдяки великому вмісту перерахованих корисних речовин листя селери захищає організм від онкозахворювань, бактерій та грибків, покращує обмін речовин і травлення. Окрім цього, добре дезінфікує ротову порожнину, стінки шлунка та кишечника. Селера сприяє виведенню солей з організму, запобігає виникненню серцево-судинних захворювань та допомагає лікувати похмілля.

Фенхель

Фенхель використовується не тільки в кулінарії, але і в медицині. Наприклад, під час виготовлення освіжувачів ротової порожнини і зубної пасти. Вживання фенхеля у їжу допомагає вилікувати анемію, розлади травлення, закрепи, діарею, різноманітні респіраторні захворювання.

Також відомо, що він має позитивну гормональну дію на жіночій організм та регулює менструальний цикл.

Петрушка

Харчовий склад петрушки універсальний, її корисні властивості є комплексними. Ця зелень покращує склад крові, запобігає анемії і атеросклерозу, підтримує еластичність кровоносних судин і захищає організм від артритів.

Також петрушка є народним методом для боротьби з неприємним запахом із рота.

Кінза

Кінза – це не тільки смачна, але й корисна зелень, яка дозволяє запобігти багатьом захворюванням. Вживання кінзи у їжу допомагає уникнути проблем із серцем.

Крім того, це потужний антиоксидант – завдяки вмісту значної кількості вітаміну С. Тому кінза захищає від сезонних захворювань та укріплює імунітет.

Капуста

Неймовірно, але капуста містить більше вітаміну С, ніж апельсин. Саме тому вона є потужним натуральним антиоксидантом, таким чином укріплюючи організм і захищаючи його від різноманітних захворювань.

Особливо корисною є для лікування мозкових та невротичних розладів.

 

Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.