Чим щасливіше люди живуть, тим простіше вони одягаються. До цього несподіваного висновку мене підштовхнув щорічний звіт ООН про рівень щастя в світі.
З 2011 року щорічно проводиться дослідження світового щастя. Так, не смійтеся. Серйозні вчені розробили технології, і тепер вимірюють у людей в різних країнах рівень їх об’єктивного благополуччя, а також їх власну суб’єктивну оцінку того, наскільки хороше їхнє життя. А потім порівнюють показники і складають рейтинг країн за рівнем щастя їх громадян.
Отож, у 2017 році перша десятка щасливих країн виглядає так:
1. Норвегія
2. Данія
3. Ісландія
4. Швейцарія
5. Фінляндія
6. Нідерланди
7. Канада
8. Нова Зеландія
9. Австралія
10. Швеція
У тому ж складі, тільки міняючись місцями всередині першої десятки, ці країни лідирували і в минулі роки.
«Знаєте, що об’єднує ці країни? Крім того, що там дуже високий рівень життя, приголомшливі соціальні стандарти і взагалі майже комунізм (в хорошому сенсі цього слова)))? Всі ці країни об’єднує надзвичайно просте, без вишукувань ставлення місцевих жителів до одягу!
Країни – законодавці світової моди і стилю; країни, на вулицях яких стріт-стайл фотографи вихоплюють один за іншим ідеальні модні образи; країни, в яких кожна друга студентка виглядає як ікона стилю – бовтаються в четвертій десятці світового рейтингу щастя. Франція на 32 місці, Іспанія на 37. Італія, де кожна дитина (будь-якої статі) від народження знає, як правильно підвертати штани – взагалі на 50 місці! з 157 досліджених країн. Тобто, майже в третині країн на Землі люди живуть щасливіше, ніж італійці!
А що в щасливих країнах? А там ніхто не заморочується тим, на скільки міліметрів підвертати штани згідно з останніми постановами журналу VOGUE.
Носять те, в чому комфортно, і не особливо паряться, стильно це чи ні. Джинси/майки, кеди/кросівки, толстовки і парки. У якійсь Данії чи Голландії йде попереду пара – і не відразу зрозумієш, хто з них хлопчик, хто дівчинка, настільки однаково вони одягнені.
Деякі мої знайомі чоловіки були б страшно незадоволені тим, як одягаються жінки, наприклад, в Швеції. «Немає на що дивитися», – сказали б вони. «Це хіба жінки?», – сказали б вони.
Але ось парадокс, судячи з результатів дослідження, Швеція – це дуже щаслива країна. Значить, ці жінки не відчувають себе нещасними від того, що вони не носять модні спідниці і не поспішають з раннього ранку на роботу на 10-сантиметрових підборах, з уклададкою і повним макіяжем. І більш того, чоловіки в цих країнах теж явно не відчувають нестачі щастя від того, що їх жінки не виглядають 24/7 як експонат на виставці досягнень світової фешн-індустрії.
Можливо, для щастя зовсім не обов’язково наслідувати модні тренди і ретельно підбирати форму спідниці до типу фігури?
Можливо, можна бути щасливими і в простому одязі без викрутасів?
Можливо, коли людина відчуває себе щасливою, захищеною і спокійною, коли їй не треба щодня комусь щось доводити і щосили демонструвати свій (часто уявний) статус — то такій людині і в джинсах і в светрі дуже навіть зручно насолоджуватися життям?»
Підтримайте проект на Patreon