У Національному парку «Синевир» через спалювання трави ледь не згорів ліс. Фото

У національному природьому парку Синевир вогонь від спалювання місцевими жителями трави перекинувся на будівлі та ледь не переріс у масштабну пожежу. 

Про це повідомляє НПП “Синевир” у фейсбук

Спалювання сухої трави завдає шкоди людям і природі

Вчора в урочищі Стинка, що прилягає до Чорної ріки, сталася пожежа. Місцеві жителі на своїх угіддях спалювали суху траву. Вогонь перекинувся на 2 споруди, які згоріли вщент. Завдяки оперативним діям служби державної охорони ПЗФ НПП «Синевир», пожежу вдалося загасити і не дозволити дістатися вогню до лісових угідь національного парку.

НПП «Синевир» неодноразово застерігав місцевих жителів не вдаватися до спалювання сухої трави, бо такі дії спричиняють пожежі і шкоду для природи. Чергове нагадуємо, що вогонь від спалювання трави на ваших угіддях може перекинутися на ліс, будинки, господарські споруди і завдати шкоди вам і вашим сусідам.

Крім того, від спалювання трави страждає природа: у вогні гинуть рослини, комахи, дрібні тварини.

При спалюванні трава перетворюється на попіл, а вся мікрофлора гине. Вогонь погіршує і водно-фізичні властивості ґрунту. Це позначається на родючості, а отже, і на наступному врожаї сільськогосподарських культур. Для відновлення продуктивності ґрунту потрібен не один рік.

У повітря виділяються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, можуть викликати алергію, захворювання дихальних шляхів, а також створюють сприятливі умови для розвитку онкологічних захворювань.

Не завдаваймо шкоди природі і власному здоров’ю!”

Спалювання сухої трави завдає шкоди людям і природіВчора в урочищі Стинка, що прилягає до Чорної ріки, сталася пожежа….

Gepostet von Національний природний парк "Синевир" am Mittwoch, 8. April 2020

 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.