Слово року за версією Collins Dictionary: що обрали цього разу

Укладачі британського словника Collins Dictionary назвали словом року абревіатуру “ШІ” (англ. АІ), тобто “штучний інтелект”.

Джерело: ВВС. Україна.

І не дивно: у 2023 році стає дедалі більше розмов про панування штучного інтелекту над людством або принаймні про те, чи стане він революційною силою добра чи апокаліптичного руйнування.

За словами видавців, цього року використання терміну зросло в чотири рази.

За словами керівного директора Collins Алекса Бікрофта, ШІ став “темою розмов у 2023 році”.

“Ми знаємо, що цього року штучний інтелект був у центрі уваги завдяки тому, що він розвивався і швидко став настільки ж інтегрованим у наше життя, як електронна пошта, стримінгові сервіси чи будь-яка інша колись футуристична, а тепер повсякденна технологія”, – сказав він.

Журналісти BBC News попросили прокоментувати цю новину чатбот ChatGPT.

“Вибір ШІ словом року за версією Collins Dictionary відображає глибокий вплив штучного інтелекту на наш світ, що швидко розвивається, де інновації та трансформація відбуваються завдяки потужності алгоритмів і даних”, – відповів він.

Тим часом Beatles використали ШІ, щоб відновити вокал Джона Леннона зі старої касети і створити свою “останню пісню”, яку планують випустити цього тижня.

ШІ

АВТОР ФОТО,EPA

Слово року зазвичай є відображенням актуальних подій. У 2022 році ним стало “пермакриза” (permacrisis), або ж постійна криза – у зв’язку зі, здавалося б, постійними потрясіннями в британській політиці.

За рік до того на піку були розмови про NFT (невзаємозамінні токени), а 2020 року домінувало слово локдаун.

Іншими словами-претендентами у 2023 році, за версією Collins, були:

  • Базбол (Bazball) – захопливий та агресивний стиль гри в крикет, названий на честь головного тренера збірної Англії Брендона МакКалума, відомого як Баз.
  • Канонічна подія (Canon event) – неуникна подія, яка має вирішальне значення для формування характеру чи ідентичності особистості.
  • Дебанкінг (Debanking) – припинення надання банківських послуг.
  • Деінфлюенсинг (Deinfluencing) – заклик до підписників у соцмережах уникати певних продуктів або способу життя.
  • Грідфляція (Greedflation) – використання високої інфляції як приводу для штучного підвищення цін щоб збільшити корпоративні прибутки.
  • Дитина знаменитостей (Nepo baby) – людина, яка отримує переваги через те, що має відомих батьків.
  • Семаглутид (Semaglutide) – препарат, який використовують для зниження апетиту та контролю високого рівня цукру в крові.
  • Ультраоброблене (Ultraprocessed) – їжа, приготована за допомогою складних промислових процесів з використанням інгредієнтів, які мають невелику поживну цінність або взагалі її не мають.
  • ULEZ – абревіатура, що означає зону з наднизьким рівнем викидів (ultra-low emission zone) – міська територія, куди безоплатно можуть в’їжджати лише транспортні засоби з низьким рівнем забруднення.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.