Французький телеканал випустив шоу про тест на цнотливість жінок перед весіллям. В уряді Франції вже засудили це

Французький телеканал TFX транслював реаліті-шоу про життя каталонської циганської громади, де показав зокрема її весільні традиції. Журналісти розповіли, як дівчат перед весіллям змушують проходити тест на цнотливість за допомогою носовичка. В уряді Франції засудили цей випуск шоу за сексизм та відсутність критики щодо цієї традиції.

Про це пише Громадське з посиланням на BBC.

Зокрема у випуску реаліті-шоу показали кадри з постіллю для молодят, де наречену мали перевірити на цнотливість за допомогою церемонії носовичка. Якщо на хустинці після такої «перевірки» лишаються сліди крові дівчини ㅡ вона може виходити заміж, якщо ж ні ㅡ весілля скасовується.

Журналісти питали в жінок із громади, навіщо потрібна така церемонія. На що вони відповіли, що це потрібно для сім’ї хлопця: «Щоб вони знали, що він взяв прекрасну цнотливу жінку».

«З дитинства її (наречену ㅡ ред.) виховували, щоб вона знала, що повинна пройти цю церемонію», ㅡ зазначали жінки.

Водночас на питання, чи є схожа перевірка для нареченого, вони зазначили, що якщо хлопці не будуть розважатися до одруження, то потім просто втратять такий шанс, а вони «повинні мати такий досвід».

Міністерка-делегатка із питань громадянства Франції Марлен Шьяппа засудила телешоу, яке без надання альтернативної точки зору розповідає про сексистські традиції, тоді як країна намагається позбутися практики перевірки жінок на цнотливість.

«Весь наш інститут шлюбу був розтоптаний без будь-яких коментарів», ㅡ зазначила вона у заяві.

Вона сказала, що трансляція цього випуску «ще більш огидна» тому, що у Франції лише нещодавно проголосували за закон про заборону тестів на незайманість та про забезпечення згоди обох партнерів на шлюб.

Закон ще перебуває на розгляді Сенату Франції та націлений переважно на захист жінок із мусульманської громади у країні, де сім’ї наполягають на таких тестах на цнотливість перед шлюбом.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявляє, що огляд дівочої пліви візуально або пальцями не може довести, чи мала жінка сексуальні стосунки. Окрім того, це є значним порушенням прав людини.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.