Польща має намір приєднатися до переговорів у «нормандському форматі».
«Наша зовнішня політика по відношенню до України не зміниться. А можливо, стане ще інтенсивніше. Є намір активізувати нашу позицію. В даний час працює “нормандська четвірка”. Можливо, Польща знову вживе заходів, щоб включити нашу країну в ці переговори », – сказав Даріуш Шевчик.
За словами Даріуша Шевчика, у Польщі розуміють, що увійти до складу країн-учасниць «нормандського формату» буде важко.
«Є одна сторона, яка цього не бажає. Але ми будемо намагатися », – зазначив польський дипломат.
Можливість розширення «нормандського формату» і участю в ньому Польщі український політичний експерт Олег Паламар, називає перспективним бажанням з боку «Великої сімки».
«Саміт” сімки “вивів проблематику” українського питання “на більш жорсткий рівень по відношенню до Росії. Це підтверджується багатьма фактами, які варто перерахувати: голосування Сенату США і виділення трьохсот мільйонів доларів на, фактично, зброя для України, арешт європейськими країнами майна Росії по “справі ЮКОСа”, а також підготовлений четвертий пакет санкцій », – зазначає Олег Паламар.
«Ми спостерігаємо процес, який показує, що Росію послаблюють, а Україна – підсилюють. І ці процеси розвиваються одночасно. Подивіться, який нахабною була Росія, коли починався проект “Новоросія”, коли анексували Крим, і який тоді була слабкою України. Порівняйте риторику Росії 2014 з нинішньою – ми бачимо менш амбітне, і більш поступливий Росію », – говорить Олег Паламар.
Він вважає, що Сенат США прийняв рішення про надання Україні фінансової допомоги саме в той момент, коли будь-які дії у відповідь Росії можуть негативно позначитися на її національної економці.
«Росія знаходиться в положенні наздоганяючого, що реагує, вона не диктує умови. Цей план, контрольований, він хірургічно точний до дрібниць для того, щоб процес тиску і санкцій не призвів до хаосу на такій величезній території, як Росія », – говорить Олег Паламар.
Хорошим знаком для України про можливість приєднання Польщі до «нормандського формату» називає заяву Даріуша Шевчика політолог, член Громадської ради при Комітеті у закордонних справах Верховної Ради Петро Охотин.
Охотин вважає, що оприлюднені слова польського дипломата свідчить про розширення списку тих європейських держав, які готові протистояти російській агресивній політиці на європейському континенті.
«Йдеться про посилення польського фактора в українському конфлікті. Варшава традиційно покладається в своїй оборонній практиці на допомогу Сполучених Штатів. Можлива участь США в “нормандській групі”, викликало б неоднозначну реакцію. А Польща на своєму досвіді знає, що таке перебувати в сфері інтересів Росії – і готова виступити союзником коаліції демократичних держав », – підкреслює Петро Охотин.
Підтримайте проект на Patreon