п`ятниця, 26 квітня

11 квітня — день Кирила: традиції, прикмети та головні заборони

У народі свято 11 квітня називали днем Івана-пустельника, Кирила, День Берези, а також Берещеньє

У цей день вирушали в березові гаї, щоб перевірити, чи не почався рух соку в деревах. Березовий сік використовували для приготування цілющих відварів, готували смачні напої з додаванням меду і приправ. Також вірили в те, що якщо в цей день злегка вдарити хвору дитину березовим прутиком, то хвороба в ту ж мить зникне.

Ким був святий Кирило?

Жив Кирило у Фінікійському місті Іліополі в IV столітті. Постраждав за християнську віру — язичники розпороли йому живіт, розкидали навколо внутрішні органи і з’їли сирою печінку. Але Господь незабаром послав мучителям кару небесну — один всі зуби втратив, у другого згнив язик, а третій став сліпим до кінця життя.

Народні прикмети на 11 квітня

  • Багато березового соку – прикмета того, що літо дощовим буде.
  • Берізки “опушувалися” рано – чекайте сухого літа.
  • Багато лебедів 11 квітня – навесні буде тепло.
  • Якщо “опушувалася” вільха в цей період – чекайте мокрого літа.
  • Багато лебедів на День Святого Марка – буде тепла весна.
  • Чибис літає низько – встановиться суха і ясна погода найближчим часом.
  • Сороки гнізда низько в’ють – влітку будуть грози.

Чого не можна робити 11 квітня

Хоча у берези можна було багато чого попросити сьогодні: від рішення проблем до пошуку коханого, але просити її занадто часто не можна. Тому що вона – примхливе дерево. Допомагає тільки тим, хто їй сподобається, а якщо людина дістає своїми пролемами занадто часто, то вона може образитися і заплутати її життя.

Є також плакуча береза – дерево мертвих. Її не можна використовувати в лікувальних цілях, її зазвичай використовують тільки в магії, тому що вона пов’язана з загробним світом. Але до неї можна прийти за підтримкою померлих предків. Вважалося, що саме на ній обожнюють сидіти русалки та утоплениці.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.