Ми все ще сподіваємось на сніжний Новий рік і шукаємо натхнення в кращих новорічних комедіях
На щастя, погода не впливає на святковий дух нашої редакції. І щоб його не втратити, ми вже запаслися кращими новорічними саундтреками, а тепер готуємося до марафону з кращих новорічних комедій.
В якості авторитету ми вибрали відоме американське видання Time Out. У цьому році сайт підвів підсумки святкового сезону, назвавши свій Топ-50 кращих різдвяних і новорічних комедій. Пропонуємо Вам першу десятку:
10. “Бетмен повертається” (1992) реж. Тім Бертон
Коли, як не в Новий рік, варто посміятися над одним з найбільш неоднозначних фільмів серії екранізацій коміксів про Бетмена. Тім Бартон спробував зробити з похмурого Готема гротескну комедію, де боротьба супергероїв розгортається напередодні Різдва. У деякому роді у режисера вийшло, а фільм пройшов перевірку часом, адже тут можна помилуватися не тільки на Майкла Кітона – Бетмена, але і Мішель Пфайфер – Жінку-кішку.
9. “Різдво Чарлі Брауна” (1965) реж. Білл Мелендес
Цей короткий мультфільм про Чарлі Брауна і його знаменитого пса Снуппі – добра історія про те, як маленький хлопчик намагається розібратися в значенні Різдва всупереч його повсюдної комерціалізації. У картині багато сатири і доброго гумору, до того ж Снуппі – мало не національний скарб американців. Не дивно, що комікси Чарлза Шульца так люблять екранізувати.
8. “Поцілунок навиліт” (2005) реж. Шейн Блек
Ця кримінальна комедія – не зовсім очевидний вибір. Святковий сезон виступає лише декорацією для цього екшна з елементами детективу і комедії. Зайшовши на Різдво в нью-йоркський магазин іграшок, симпатичний злодій Гарі Локхарт (Роберт Дауні-мол.) випадково натискає на сигналізацію і, рятуючись втечею від поліції, потрапляє на кінопроби в детективний фільм. Продюсеру подобається його напористість, і він запрошує Гарі до Голлівуду.
7. “Сніговик” (1982) реж. Дайан Джексон, Джиммі Т. Муракамі
Знаменитий мультфільм був номінантом на Оскар в свій час. “Сніговик” є екранізацією відомої книги Реймонда Бріггса. Фільм розповідає про маленького хлопчика і чарівного сніговика, якого він зробив напередодні Різдва, і про їх дивовижні пригоди в Різдвяну Ніч. До того ж пісня Walking In The Air – справжня класика.
6. “Едвард руки-ножиці” (1990) реж. Тім Бертон
Добра фентезі-комедія Бертона забезпечила йому ще одне місце в десятці лідерів за версією Time Out. Історія про хлопця з руками-ножицями розгортається протягом декількох місяців, проте кульмінаційні сцени припадають на Різдво, а найзнаменитішою залишається та, де Вайнона Райдер танцює навколо крижаної скульптури, яку створює Едвард.
5. “Один вдома” (1990) реж. Кріс Коламбус
Навіть видання Time Out не встояло перед чарівністю цієї сімейної комедії, яку всі знаю напам’ять. 8-річний Кевін залишається на Новорічні свята вдома один. Щоб врятувати величезний будинок від злодіїв, він розробляє грандіозний план, в якому двом бандитам не поздоровиться.
4. “Гремліни” (1984) реж. Джо Данте
Різдвяна класика з 80-х. У будинок до американської сім’ї потрапляє чарівна істота Магвай. Він здатний зворушити навіть камінь, до того ж, у нього абсолютний слух. Втім, його не можна випускати на сонячне світло, бризкати на нього водою і годувати після опівночі. Фантастична комедія розповідає, що буває з милими гремлінами, якщо знехтувати цими правилами.
3. “Поганий Санта” (2003) реж. Террі Цвігофф
П’яний, буркотливий Біллі Боб Торнтон в ролі актора-Санти – відмінна альтернатива цукровим різдвяним і новорічним фільмам. “Поганий Санта” – це сатирична комедія про Віллі, який раз на рік на Різдво разом зі своїм напарником грабує черговий універмаг у костюмі Санта Клауса.
2. “Ельф” (2003) реж. Джон Фавро
Ця різдвяна комедія повною мірою розкриває талант Уілла Фаррелла. Багато років тому грайливий малюк сховався в мішку Санта-Клауса і відправився на далекий Північний Полюс. Опинившись серед ельфів, бідний хлопчина був усиновлений одним з них, отримав ім’я Бадді і через роки намагається утвердитися в складному світі чарівних пігмеїв. Одна проблема – надто вже він високий і помітний, щоб стати справжнім ельфом.
1. “Це чудове життя” (1946) реж. Френк Капра
Американська класика, яка, без сумніву, заслуговує першого місця. Головний герой – Джордж Бейлі, власник кредитної компанії, чесний, чуйний, люблячий чоловік і батько. Він пригнічений негараздами, що звалились на нього, і подумує про самогубство, однак в останній момент до нього приходить ангел. Картина Френка Капри – це по-справжньому сентиментальна, зворушлива “казка для дорослих” про те, що навіть у найтяжчу хвилину не варто зневірюватися.
За матеріалами: tochka.net
Підтримайте проект на Patreon