Психологи розповіли, чи варто говорити дітям правду про Діда Мороза

Більшість батьків погодяться з тим, що брехати дітям не можна. Але як бути у випадку з Дідом Морозом?

Excited Young Boy Sits on Santa's Lap

Одні дорослі, пам’ятаючи про передчуття новорічних чудес з власного дитинства, охоче підтримують легенду, інші виступають проти оповіданнях про чарівника з релігійних чи інших міркувань. При цьому, ні правдиве повідомлення про те, що Дід Мороз – вигаданий персонаж, ні віра в міф про його реальність не шкодять дітям, впевнений психолог з Ланкастерського університету Джаред Пьяцца, що зібрав аргументи на користь міфу про різдвяного дідуся та проти.

Так, за те, щоб підтримувати у дитини віру в Діда Мороза, Санта Клауса і будь-якого іншого різдвяного чарівника, однозначно говорять емоції. Легенда про доброго старця з білою бородою і мішком подарунків приносить дітям задоволення, а знайдені під ялинкою іграшки та солодощі, нібито залишені вночі Дідом Морозом, дарують радість.

Крім цього, батькам вигідно, щоб дитина вірила у якогось невидимого чарівника, який спостерігає за ним. За даними різних досліджень, діти, переконані в тому, що за ними спостерігає, наприклад, Дід Мороз, поводяться набагато краще і дотримуються правил охочіше. Відповідно, коли дитина перестає вірити в Діда Мороза цей ефект пропадає.

Що ж стосується аргументів проти, то вони виникають з побоювань батьків. У більшості дорослих переконані, що брехня підриває довіру дитини до них. Однак у випадку з Дідом Морозом на цю ситуацію можна вплинути. Якщо дитина спочатку вірила в існування чарівника, а потім почала сумніватися, батьки завжди можуть чесно розповісти, що його немає і – головне – чому вони спочатку вирішили сказати неправду. Наприклад, не хотіли позбавляти дитину віри в чудеса.

Якщо дорослі все ж переживають через те, що доводиться обманювати дитину, вони можуть бути чесними із самого початку. Повідомляючи малюкові про відсутність Діда Мороза, можна затіяти з дитиною гру, попросивши його уявити, що різдвяний дід прийде, і потрібно залишити для нього щось.

Яку б версію батьки не запропонували, ні віра в різдвяного діда, ні її відсутність не завдадуть дитині серйозної шкоди, робить висновок Джаред Пьяцца. Вчений закликає батьків менше тривожитися через це і приймати рішення, грунтуючись на особистих відчуттях.

За матеріалами: The Conversation

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.