«Життя у полоні: Вбити може кожен, а звільнити не може й командир»

10 вересня Національна Спілка журналістів України проводить у Львові прес-конференцію, в ході якої  відбудеться презентація книги правозахисника Валерія Макеєва «100 днів полону» та буде обговорюватися тема полону українських журналістів на території ЛНР і ДНР.

168-169Понад 80 журналістів бралися у полон бойовиками на сході України за 2014-2015 роки. Більше 30 працівників медіа затримувалися на термін понад 2 дні. На сьогодні, за інформацією, якою володіє Національна Спілка журналістів України, у полоні на території т.зв. ЛНР уже більш як вісім місяців перебуває журналістка Марія Варфоломеєва.

Валерій Макеєв – правозахисник, волонтер, журналіст, автор біографічної книги «100 днів полону», звільнений з ув’язнення на території ЛНР 23 листопада 2014р. Одним з героїв його книги є харківський журналіст Роман Черемський, який пробув у полоні та території ЛНР 133 дні,

Захід відбудеться 10 вересня о 12.00 у конференц-залі Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України(вул.Соломії Крушельницької, 5/3).

100 dni polony_blo knig1i2Учасники заходу:

–         Сергій Томіленко, перший секретар Національної спілки журналістів України

–         Валерій Макеєв, правозахисник, волонтер, автор книги «100 днів полону»

–         Сергій Захаров, художник-ілюстратор, утримувався в полоні ДНР

–         Олександр Третяков, видавець, «Брама-Україна»

Про свою участь прохання повідомити за телефонами 067-370-04-40, 050-674-15-35, 093-437-25-82 або на адресу [email protected].

«…У перший день полону мене двічі допитували. Здоров”я таки похитнулося, і стало очевидним, що подальші “бесіди” бесперспективні. Хтось із керівників розвідувального підрозділу виявив гуманність:” Так, цього, мабуть, у лікарню”, – тільки і розчув я крізь пелену затуманеної свідомості.
Лікарня виявилася легендарною. Майже 70-років тому в підвалі нинішньої районної лікарні в Ровеньках допитували краснодонців-молодогвардійців. Звідси є їх повезли на розстріл. До слова, фраза “На розстріл!” у полоні звучить щодня, і, на жаль, навіть якось буденно. Але звикнути до цього словосполучення таки складно».
Цитата з книги волонтера Валерія Макеєва ” 100 днів полону або Позивний 911″. Валерій подарував мені цю книгу в Черкасах ( подяка черкаському видавцю Олександру Третякову!), після майстер-класу журналістської майстерності, що відбувся за ініціативою НСЖУ – досвід роботи репортерів на війні в Донбасі. Досвід Макеєва вартує тисячі таких “класів”, бо школа полону взагалі не гарантує випускного балу… Які внутрішні сили втримали його від розпачу, злості, “розлюднення” навіть ворогів?»

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.