«Я ніколи такого не говорив». Відбулося засідання суду над львів’янином, якого підозрюють у держзраді

33-річному львів’янину загрожує від 12 до 15 років увʼязнення з конфіскацією майна. Його обвинувачують у низці злочинів проти української державності. Зокрема, у держзраді і виправдовуванні російської агресії. Своєї вини підсудний не визнає. Tvoemisto.tv побувало на засіданні суду 20 листопада.

ФОТО ІЗ ЗАСІДАННЯ СУДУ 20 ЛИСТОПАДА / ТВОЄ МІСТОФото із засідання суду 20 листопада / Твоє місто

Франківський районний суд Львова сьогодні, 20 листопада, розглянув справу 33-річного львів’янина Андрія Івасенка, який, за версією слідства, адміністрував проросійські сайти, підтримував вторгнення росії та збирав кошти для бойовиків так званих «л/днр». Батько підсудного раніше працював на посаді керівника підрозділу СБУ у Львівській області. 

За діяльність, якою він займався понад 8 років, його обвинувачують у низці злочинів проти української державності –в державній зраді – ч.1 ст. 111 КК, закликах до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення влади – ч.2 ст. 109 КК, розповсюдженні матеріалів із закликами до зміни меж території та державного кордону України – ч.2 ст.110 КК, закликах до агресивної війни або до розв’язання воєнного конфлікту – ст. 436 КК, поширенні матеріалів, які виправдовують збройну агресію рф проти України – ч. 2 ст. 436 КК.

Окрім цього, у своїх публікаціях Івасенко нібито зазначав, що хоче виїхати в США, а також, за версією слідства, має багато друзів у рф та підконтрольній їй території, що може допомогти у реалізації втечі. 

На сьогоднішньому засіданні за клопотанням прокурора Андрія Никеруя вирішувалось питання продовження запобіжного заходу – тримання під вартою ще на 60 днів без визначення застави. Своє прохання він аргументував тим, що підсудний, будучи на волі, може ухилятися від судових засідань, змінити місце проживання. Також він стверджує, що підсудний на волі може відновити свою злочинну діяльність.

У серпні цьогоріч Андрій Никеруй, відповідаючи на питання Tvoemisto.tv, чи вдалося віднайти прямий зв’язок обвинуваченого з росією, казав: 

«По-перше, встановили, що за адміністрування цих сайтів та груп він отримував гроші в рублях на «Яндекс» та «Ківі» гаманці – це його заробіток. Окрім іншого, він займався адмініструванням, наповненням, функціонуванням різних сайтів. Я вважаю, що він також був під впливом певних осіб – це є в матеріалах. Я знаю під впливом кого він цим займався. Назвати не можу, бо цього немає в матеріалах справи».

Що ж до спільників або російських кураторів, то слідство встановило, що Івасенко неодноразово приїздив у ДНР та росію. За зрадником, зазначив прокурор, почали стежили ще до початку повномасштабного вторгнення, адже свою діяльність він вів ще навіть до вторгнення росії в Крим. 

«Наразі тривають судові розгляди по справі Андрія Івасенка, за якими ми продовжимо слідкувати, адже сам підсудний заявив, що в кінці всіх засідань він скаже все, що має сказати».

Варто зазначити, що сторону захисту під час засідання 20 листопада представляло троє адвокатів – Наталія Попович, Юрій Орлов та Олег Возний. 

У відповідь на аргументи прокурора адвокатка Попович заявила, що докази, які наразі були представлені в суді, не є повністю обґрунтовані. Вона пояснила, що публікації, про які розповідає прокурор, написані за авторством людини під псевдонімом «Лохматий», а серед списку заборонених адміністраторів Андрій Івасенко не числиться. Вона додає, що наразі саме через це обвинувачення у державній зраді під час воєнного стану є необґрунтованим. 

Також зазначимо, що, крім спільноти «Львівська народна республіка», Андрій Івасенко нібито займався проросійським сайтом «ВосходИнфо», який створив на базі російського сайту Voskhodinfo.su. 

Зі свого боку, адвокат Орлов додав, що попри своє перебування на волі, підсудний ніяк не перешкоджав провадженню та не вчиняв ніяких дій, які могли б трактуватися як ризики. Окрім цього, він просив у суду, якщо ті відмовляться змінювати запобіжний захід, хоча б визначити заставу.  

Сам Івасенко на суді вказав, що йому незрозумілий принцип визначення його ідеології та проросійськості, а також заявив, що вказані у справі дописи він не розміщував. 

«Я, звісно, перепрошую, але ніде, ніколи я такого не говорив, не хотів і навіть ні з ким не обговорював. Це просто неможливо, щоб я таке говорив або думав. Але це написано тут, це твердження. І я вважаю це прямою маніпуляцією», – сказав підсудний. 

Також він наголосив, що він не має ніякої можливості перетнути кордон. 

Після усамітнення у нарадчій кімнаті колегія суддів винесла рішення, яким продовжила запобіжний захід – тримання під вартою на 60 днів. Наступне засідання по цій справі має відбутися 17 січня. 

Нагадаємо, що 33-річному львів’янину Андрію Івасенку, згідно з інкримінованими статтями, загрожує від 12 до 15 років увʼязнення з конфіскацією майна. Своєї вини підсудний не визнає.

За версією слідства, у травні 2014-го в соцмережі «Вконтакте» хлопець нібито створив спільноту «Львівська народна республіка» із підписом — «За союз з Новоросією! Зупиніть АТО!», в якій поширював антиукраїнські і пропагандистські матеріали. Також ним нібито була започаткована група «ПМОН Беркут — помощь Беркуту и ВВ. Футболки», в якій у 2017-му він писав, що «Украинскому народу грозит погибель», закликаючи до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.

За матеріалами справи, обвинувачений продовжував свою діяльність і після повномасштабного вторгнення росії. Останній допис він зробив у травні 2022, після чого на нього звернула увагу СБУ.

У квітні цього року взяти хлопця на поруки намагалися шестеро осіб, серед яких четверо ветеранів СБУ та його батько. Проте суд у цьому відмовив. Також 1 червня захисники вкотре просили змінити запобіжний захід і дозволити внести заставу, кажучи, що ризики вже зменшилися, та отримали відмову через можливість втечі на непідконтрольні Україні території та росію, де у підсудного є знайомі. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: