19 липня 2015 року у львівському музеї визвольних змагань (вул. Лисенка, 23) відбулася урочиста церемонія відзначення переможців та лауреатів обласного конкурсу «Жінка і нація» імені Мілени Рудницької на кращу науково-дослідницьку роботу, який вже сімнадцятий рік поспіль провадить Львівський відділ Союзу Українок за сприяння управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації.
Цей конкурс спрямовано на науково-дослідницьку, пошукову та творчу роботу молоді загальноосвітніх шкіл, середніх та вищих навчальних закладів, залучення їх до розбудови громадянського суспільства через усвідомлення ролі жінки у формуванні національної ідеї.
На конкурс було скеровано понад 300 робіт з усіх районів Львівської області та м. Львова, тематика яких формувалася чотирма номінаціями.
За підсумками роботи журі, в склад якого увійшли: голова оргкомітету, заступниця голови Львівського відділу Союзу Українок, доцент Лідія Бойчишин, доктор філологічних наук, професор Антоніна Терлецька, старший науковий співробітник, кандидат філологічних наук Оксана Чікало, викладач української мови та літератури Львівської українознавчої гімназії ім. О. Степанів Оксана Староста та інші, було відібрано 32 кращі роботи.
Серед переможців та лауреатів фіналу конкурсу 2015 року виявилися:
в номінації «Мілена Рудницька – громадсько-публіцистична спадщина»
І місце – студентка міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва м. Львова Кантарович Уляна;
ІІ місце – учениця 11 класу Сокальського НВК І-ІІІ ступенів № 2 Ільницька Наталія;
ІІІ місце – студентка ЛНУ ім. Івана Франка Самолюк Уляна.
в номінації «Жінка в новітній історії України»:
І-місце – учениця Сокальської гімназії ім. Олега Романіва Мусій Юлія;
ІІ місце – учениця Львівської середньої спеціалізованої школи ім. С. Крушельницької Найдух Галина; учениця міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання та дизайну м. Львова. Чепурко Уляна;
ІІІ місце – учениця Стебницької загальноосвітньої школи І-ІІІ степенів № 11 Сидорик Олена.
в номінації «Жінка у революції Гідності»
І місце – учениця Дрогобицької гімназії Ковальчин Марія; учениця Львівської академічної гімназії Вальчак Ольга;
ІІ місце – студентка Львівського вищого професійного училища № 20, Марчик Ольга;
ІІІ місце – учениця Бродівської гімназії ім. І. Труша Вакуліч Софія; студентка Камянсько-Бузького вищого професійного училища Масюкова Христина.
в номінації «Визначні постаті Вашого села, міста, краю»
І місце – учень Сокальської гімназії ім. І. Труша Бойко Іван; учениця ЗСШ І-ІІІ ступенів № 3 м. Ходорова Матулка Олена;
ІІ місце – учениця НВК І-ІІІ ступенів с. Підберізці Пустомитівського району Пугач Ольга; учениця Рава-Руського професійного ліцею Щигол Марія;
ІІІ місце – учениця Дрогобицької гімназії Сорока Вікторія; учениця Добромильського професійного ліцею Чир Анна.
Усі переможці та призери конкурсу, а також їхні наставники та члени журі були відзначені почесними грамотами й цінними книжковими подарунками від організаторів конкурсу.
Урочисте засідання з нагородженню конкурсантів відкрила Голова Львівського відділу Союзу Українок Ольга Пастушенко, привітавши високоповажну аудиторію, при цьому наголосила про засади Союзу Українок у втіленні національної програми виховання молоді. Про підвищення ролі жінок у суспільстві, підтримку жінок, які плідно працюють у різних сферах господарського, суспільно-політичного, духовного і громадського життя Львівської області розповіла Лідія Бойчишин ‑ Голова оргкомітету обласного конкурсу ім. Мілени Рудницької. Оксана Чікало проаналізувала роботи конкурсантів, наголосивши на критеріях оцінки робіт, відзначивши їх оригінальність, самостійність та змістовність, при цьому відзначила роботи на тему «Наш земляк – сотник «Львівської Брами» Роман Точин», «Жінки Сокальщини в ОУН-УПА», «Мілена Рудницька – провідна діячка українського жіночого руху в Західній Україні». Оксана Староста наголосила, що конкурс дав можливість молодим дослідникам досліджувати життя видатних жінок, які творили та творять історію української держави, при цьому відзначивши роботи «Кенгірське повстання крізь призму свідчень Марії Петрощук-Кушпети», «Творча і громадсько-політична діяльність Марії Сильвестрівни Грушевської на тлі доби» тощо.
З доповіддю про Мілену Рудницьку, її співпрацю з Церквою та духовне виховання дітей без сім’ї виступила Почесна Голова Львівського відділу Союзу Українок, кандидат історичних наук Оксана Сапеляк.
До нагородження переможців конкурсу запрошено заступницю начальника управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації Оксану Вацебу, яка від управління молоді і спорту ЛОДА вручила почесні грамоти переможцям, дипломи учасникам та подяки організаторам конкурсу.
Підтримайте проект на Patreon