Вісім міст Львівщини об’єднались для облаштування сміттєвого полігону

Львівська мерія готова оплатити будівництво нового полігону ТПВ

У п’ятницю, 12 квітня, представники восьми міст Львівщини підписали меморандум про співпрацю щодо комплексного вирішення питання поводження з відходами. Зокрема, у ньому йдеться про облаштування регіонального полігону ТПВ, пише zaxid.net.

Меморандум підписали представники міськрад Львова, Пустомит, Борислава, Дрогобича, Трускавця, Східниці, Нового Роздолу та Городка.

Львівська міськрада готова взяти на себе усі витрати, пов’язані з будівництвом і облаштуванням регіонального полігону, та забезпечити його функціонування з дотримання усіх екологічних вимог на рівні європейських стандартів. Земельну ділянку під полігон повинна виділити ЛОДА.

«Вирішення критичної ситуації з ТПВ у нашому регіоні не можливе без будівництва регіонального полігону для захоронення відходів. Адже навіть при будівництві сміттєпереробних заводів однаково залишатиметься частина сміття, яке потребує захоронення. Що важливо, будівництво регіональних полігонів передбачено Національною стратегією поводження з ТПВ. І саме для вирішення цього питання ми підписали меморандум про співпрацю з 7 містами, які також потребують полігону для ТПВ», – сказав Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Представники міст-підписантів меморандуму позитивно відгукнулись про ініціативу.

«Ми підтримуємо цю ініціативу, бо ми не можемо самотужки визначити таку земельну ділянку в себе на території, яка б могла слугувати під наш місцевий полігон. Є вимоги по будівельних нормах — це 1 км від межі міста, де мав би бути розташований такий полігон. Якщо кожне місто буде шукати таку земельну ділянку біля себе, скільки таких у нас буде полігонів? Це буде екологічною катастрофою, якщо ми будемо рухатись у такому напрямку», — розповів Пустомитівський міський голова Олег Серняк.

«Ситуація з поводженням ТПВ є гострою в усьому регіоні. Ця ініціатива не тільки вітається, ми докладемо максимум зусиль, щоб це питання вирішити», — сказав заступник Східницького селищного голови Роман Майстрик.

«Ми маємо свій полігон, але це не полігон, полігон має бути один сучасний, де має бути переробка сировини, щоб він був чистий та екологічний», — додав перший заступник Бориславського міського голови Роман Садлівський.

«Трускавець фізично не має можливості мати свій полігон, ми користуємось послугами інших полігонів. Ми стикнулись кілька років тому з мікро-колапсом по сміттю, ми бачимо, з якими проблемами стикається Львів, Дрогобич, в Бориславі теж є проблеми. Ми розуміємо, що сьогоднішнє благополуччя може швидко закінчитись, тому треба працювати на майбутнє. Я поставив свій підпис, щоб показати, що ми не будемо стояти осторонь, а будемо брати активну учать у власній безпеці, екології», — зазначив Трускавецький міський голова Андрій Кульчицький.

«Ми бачимо, що є прийнятий закон щодо поводження з ТПВ, має бути роздільний збір. Це має бути підтверджене державними програмами та фінансуванням. Ми знаємо, що будь-яка реформа, не маючи грошового підгрунтя, це не реформа. Тут бачимо, що закон прийнятий, має бути роздільний збір сміття, але ми всі спостерігаємо ті факти, коли сміття кидають окремо, а вивозять однією машиною. Це є по багатьох містах. Почувши про таку ініціативу, я доєднався», — розповів Новороздільський міський голова Андрій Мелешко.

Цілями меморандуму є: створення регіонального полігону захоронення ТПВ; вдосконалення системи поводження з відходами на території міст; впровадження сучасних технологій перероблення ТПВ та відбору вторсировини; покращення екологічної ситуації в регіоні; економія бюджетних коштів.

Нагадаємо, що Львівська міськрада уже неодноразово зверталась до обласної влади щодо виділення земельної ділянки для облаштування полігону ТПВ, однак безрезультатно.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.