Відтепер головний архітектор остаточно вирішуватиме, що будувати у Львові

У п’ятницю, 13 жовтня, на пленарному засіданні депутатів ЛМР управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування визначили спеціальним уповноваженим органом містобудування. За це проголосували 49 депутатів із 51 присутніх.

Джерело: Tvoemisto.tv.

Відтепер містобудівні умови і обмеження мають видаватись спеціальним уповноваженим органом – управлінням архітектури і містобудування, очолюване головним архітектором. Також процедура внесення містобудівних умов і обмежень до загальноукраїнської єдиної системи має відбуватись повноважною особою, тобто головним архітектором, який вноситиме до неї відомості.

Головний архітектор Львова має право підпису документів – містобудівних умов та обмежень на проєктування об’єктів будівництва, у тому числі через накладення електронного цифрового підпису на МУО на проєктування об’єктів будівництва в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва від імені уповноваженого органу місцевого самоврядування щодо містобудівних умов та обмежень.

«В нас була багато років виважена процедура видачі містобудів, коли виконавчий комітет їх публічно розглядав. Ми запрошували завжди представників забудовників. На превеликий жаль, ця публічність не сподобалась певним людям, які вирішили оскаржити цей процес в суді. Сьогодні ми вийшли на певне проміжне рішення, воно не є кінцевим. Ми будемо вертатись до цього питання ще не один раз. Тепер містобуди будуть мати не лише публічність. Ми будемо навіть виїжджатиі на об’єкти, спілкуватись з мешканцями відкрито. Я буду робити все можливе, щоб громада знала кожен нюанс. Це буде приклад для всієї України», – зазначив міський голова Андрій Садовий.

Водночас, як раніше повідомляв Tvoemisto.tv головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, якщо головний архітектор підписуватиме МУО, то ця позиція через юридичні аспекти буде слабшою. На його думку, варіант, коли виконавчий комітет має такі повноваження, є найоптимальнішим.

«Виконавчий комітет, згідно із законодавством, є єдиним органом, рішення якого обов’язкові у певній територіальній громаді. Інших паралельних виконавчих органів не може бути. Видача містобудівних умов і обмежень покладена на виконавчі органи, і виконком є одним із них. Звісно, управління архітектури завжди готувало ці рішення виконкому. В цьому випадку фінальне рішення ухвалював виконавчий комітет. Якщо це підписуватиме головний архітектор, ця позиція процесуально через певні юридичні аспекти буде слабшою. І, окрім того рішення, я не бачу іншого доброго в теперішніх умовах, які є дуже складними. Це рішення працювало сім-вісім років так, що у Львові ми маємо, на мою думку, найкоректнішу забудову, зокрема житлову. Забудовники конкурують щодо якості будівель, дворів, фасадів, кількості паркувальних місць, підземних паркінгів. Ми запровадили стандарти, мораторій, і вони цього дотримуються», –  пояснив Антон Коломєйцев.

Нагадаємо, що раніше функцію видачі містобудівних умов та обмежень (МУО) виконував виконавчий комітет ЛМР. 9 вересня за позовною заявою суд скасував це повноваження. Місто подало касаційну скаргу, касаційне провадження станом на сьогодні відкрите.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.