Вівторок, 30 квітня

В фірмових чобітках продавала цибулю. Архівне фото українки у Львові 30-х років

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію 1930-х років та поділився історією світлини зі своєю авдиторією. На фотографії зображено молоду жінку, яка присіла на край тротуару площі Святого Теодора у Львові й продає цибулю.

Джерело: #ШОТАМ.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці.

Історія світлини

За словами історика, на перший погляд знається, що в цьому фото немає ніякої загадки. Однак, придивімося уважніше: це не селянка з підльвівських місцин, бо селяни фірмових шнурованих напівчобітків (та ще й на припіднятому каблуці) у той час не носили.

На погляд історика, так могла одягатися домашня робітниця чи прислуга, яка потрапивши до Львова не порвала зі селом, а при можливості підзаробляла, продаючи привезену зі рідного краю різну зеленину, птицю, яйця, масло чи що інше.

Акценти фотографії

Історик приділяє особливу увагу антропологічному типу молодої жінки. Саме таке вузьке профілювання носа, вилиць й загалом тонкі риси обличчя у поєднанні із темною пігментацією її глибоко посаджених очей і волосся – все, по словам науковця, вказує на генетичну спорідненість із населенням південних або західних регіонів Європи.

Фото викладено Володимиром Славінським

Чоловік підвʼязує цей тип зовнішності під міграції ілірійців з-над Адріатики або ж кельтів із приальпійських областей й Подунавʼя. У трикутнику між Галичем, Рогатином і Городницею віднайдено вже кілька поселень із типово кельтським посудом (графітована й розписна кераміка) та десятки металевих предметів, які однозначно належать до Латенської культури, яку створили самі кельти у верхів’ях Дунаю.

“Зрештою, ким би не було оте “давньогалицьке” населення, однак відповісти на це питання може лише настирна й прецікава праця у цих районах впертого археолога і уважне студіювання давніх манускриптів”, – наголошує історик.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.