УКУ зібрав рекордні 12,5 млн гривень на розвиток університету

15 грудня у Міжнародному Виставковому Центрі у Києві відбувся щорічний благодійний вечір та Тихий аукціон Українського католицького університету, на якому вдалося зібрати 12,5 млн гривень.

Про це повідомляють на сайті УКУ, передає Твоє Місто.

До прикладу, у попередні роки УКУ збирав у Києві від мільйона до 6,5 млн гривень. На ХІ Благодійному Вечорі цього року задекларували 92 студентські та 11 викладацьких стипендій, а під час благодійного аукціону зібрали 600 тисяч гривень.

Вступне слово вечора висловив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, який привітав православних із Об’єднавчим Собором. Крім цього, до гостей благодійного вечора звернувся керівник служби «Радіо Ватикан» Шон-Патрік Лавeтт та президент УКУ владика Борис Ґудзяк.

Після натхненних виступів розпочалась музична частина, настрій якої забезпечив виступ колективу “KOZAK SYSTEM”. Ведучими вечора були  – Сергій Притула та Істан Розумний.

“Вчора вів благодійний вечір Українського Католицького Університету. Збирали кошти на стипендії студентам. Скільки мільйонів зібрали – це вже інше питання. Мене просто до щему в серці пройняло, коли патріарх УГКЦ Святослав Шевчук, привітав усіх присутніх із появою Православної Церкви України, весь зал стоячи влаштував довготривалу овацію цій новині!”, – написав на своїй Фейсбук сторінці Сергій Притула.

На сцену вийшов також і запрошений промовець цьогорічного благодійного Вечора – американський журналіст, професор з комунікацій та керівник служби “Радіо Ватикан” – Шон-Патрік Лавeтт – котрий також був волонтером у Марії Терези, працював із п’ятьма Папами Римськими.

Цей уривок нижче з його натхненної промови особливо розкриває місію УКУ:

“Немає потреби сипати перед вами цифрами. Ви самі знаєте, що УКУ залучає кращі уми як на теренах України, так і за її межами. І так само не має жодної потреби пояснювати, чому. Людей справді приваблює виняткова освітня програма університету. Вони приходять сюди за духом інновацій та відчуттям спільноти, а також за престижем, пов’язаним із таким високо шанованим навчальним закладом. Однак список причин на цьому не закінчується.

Нещодавно Римський університет ла Сап’єнца, один із найстаріших та найбільших у Європі, провів детальне опитування серед своїх студентів, намагаючись визначити їхні потреби та очікування. Опитування включало в себе запитання на кшталт: чи вважаєте Ви, що університет достатньо сучасний з точки зору технологій та інфраструктури; чи хотіли б Ви розширення відпочинкового простору; чи асортимент кави достатньо різноманітний? Відповіді шокували усіх, навіть найбільш скептичних і найдосвідченіших академічних директорів.

Першим пунктом у списку потреб та очікувань студентів, понад усіма тими комп’ютерами, тенісними кортами і капучино, був такий: кращі стосунки з викладачами. В епоху Fake News та Facebook наші студенти шукають живого спілкування з людьми, яким можуть довіряти. В епоху Інтернету вони прагнуть взаємодії з тими, кого поважають. Вікіпедія може відповісти на чотири з п’яти журналістських запитань.

Усі вони починаються з літери W: Who, What, When, and Where (Хто, Що, Коли і Де). Однак Вікіпедія ніколи не зможе надати вам задовільного пояснення «чому». Оте «Чому» є насправді єдиним гідним уваги запитанням. Саме воно є рушієм нашого прагнення навчатись і отримувати вищу освіту. «Чому» – це запитання, на яке здатна відповісти лише цілісна особистість. Бо відповідь на нього потребує більшого, аніж просто навчання і просто знання.

Це запитання вимагає як належного інтелектуального рівня, так і інтуїції, а саме здатності бачити вище і далі. Тож студенти очікують побачити поєднання цих якостей в кожному, хто викладає в Українському Католицькому Університеті: вони прагнуть, аби їхні викладачі були такими ж винятковими, як вони самі.

Ми не питаємо наших студентів, що вони хочуть «робити» після закінчення навчання в УКУ. Натомість ми питаємо, ким вони хочуть «бути». Ми чекаємо від них хоробрості і творчості, застосування здобутих знань та навичок для здійснення довгострокових змін у своїх громадах, країнах, у всьому цьому складному і заплутаному світі: «На славу Божу, задля загального блага і гідності людської особи». (Єпископ Борис Ґудзяк) І ми очікуємо того ж від наших викладачів і професорів. Чому? Бо хто, як не ми?”

Довідка:

Щорічний Благодійний бенкет в Києві – традиційний захід на підтримку Українського католицького університету, який відбувається з 2008 року. Бенкет організовує коло київських приятелів УКУ. Традиційними заходами на Благодійному бенкеті є тихий аукціон творів мистецтва та лотерея, лоти для якої надають як приватні меценати, так і українські та іноземні компанії, а також посольства. Такі ж вечори проводять у США.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: