Середа, 15 січня

Учасники «Репід Трайдент-2015» вчаться співпрацювати з органами місцевої влади, духовенством та журналістами

Як порозумітися із мирними мешканцями?! Організація співпраці із органами місцевої влади, урядовими та неурядовими організаціями. Пошук спільної мови між армією та представниками релігійних конфесій. Спільні скоординовані дії із місцевими правоохоронними органами. Ці, та багато інших питань все частіше постають перед учасниками миротворчих та стабілізаційних операцій під час ведення бойових дій. У арміях країн НАТО цими питаннями опікуються спеціальні підрозділи цивільно-військового співробітництва. Нещодавно, аналогічні групи з’явилися й у Збройних Силах України. Результативність їх роботи вже здобули схвальні відгуки у зоні проведення АТО.

У сценарії українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Репід Трайдент-2015», які відбуваються із 20 до 31 липня на Львівщині, передбачені навчальні питання з цієї проблематики.

Група «White cell», як структурний підрозділ навчання, забезпечує їх практичну реалізацію. Фактично, це також підрозділ підіграшу типу «OpFor», але його діяльність стосується не військових питань.

– Однак, спектр питань, які ми порушуємо під час відпрацювання сценарію, не менш кризовий, – говорить керівник секції «White cell» полковник Збройних Сил України Олег Мильченко. – Військовий, особливо це стосується командного складу, окрім професійних навичок за посадою, має володіти ще й навичками дипломатії, умінням співпрацювати і домовлятись із цивільними, вести переговори і переконливо  відстоювати свою позицію. Уміти допомогти і водночас не зашкодити виконанню завдань свого підрозділу.

Під час цьогорічного навчання, командири багатонаціональних підрозділів повинні неодноразово мати справу із представниками «місцевої влади», «священиками», «поліцейськими», представниками неурядових організації та міжнародних місій які діють у зоні умовного конфлікту. У роль того чи іншого персонажа перевтілюються представники секції «White cell». Від того, наскільки ця комунікація буде вдалою і плідною, залежатиме кінцевий результат діяльності підрозділу у ході навчання.

– Наша активна діяльність розпочнеться під час практичної фази, говорить полковник, – зараз ми проводимо наради та зустрічі із командирами багатонаціональних підрозділів та представниками штабу багатонаціональної бригади. Готуємо їх до роботи і відпрацьовуємо теоретичну базу. Окрім «теорії», працюємо і практично. До прикладу, за легендою навчання я відіграю роль місцевого «начальника поліції». Військові багатонаціональних сил, які проводять операцію, повинні зрозуміти як працювати зі мною, щоби ефективно виконувати поставлені завдання.

Офіцер відзначив, що під час цього навчання, зокрема, військові вчаться як працювати із тимчасово переміщеними особами. Досвід проведення  АТО демонструє, що ця проблема не є другорядною для армії. Окреме питання – співпраця із засобами масової інформації та протидія агресії в інформаційному просторі.

До слова, досвід АТО є унікальним і наші закордонні партнери  багато чому навчаються у нас.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.