Вчора по обіді мало відбутися засідання депутатської комісії з питань ЖКГ, на якому планувалося заслухати керівників водоканалу щодо якості води, яку той подає з місцевого питного озера та тарифів на цю воду. Таке рішення було прийнято на попередній сесії міськради. Але жодний депутат, окрім самого голови комісії Руслана Крамара та секретаря міської ради Петра Щумина, на це заслуховування не прийшов. В тім саме заслуховування відбулося.
І генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимир Возняк і виконавчий директор підприємства Петро Іванишин розповіли про причини, що змусили підприємство запустити власний водозабір, який перестав був функціонувати ще в 2009 році. Головна з них – непомірно високі ціни на воду, які для Трускавця встановив Дрогобицький водоканал. Щодо якості води з місцевого водозабору, то вона за низкою показників поступається воді, що видобувається на водозаборі «Гірне», проте відповідає стандартам і є навіть кращою за воду, яку використовують кияни чи полтавчани. Цей факт підтвердив державний санітарний лікар району Володимир Паращак, який брав участь в цьому засіданні. Підприємство продовжує працювати над покращенням якості води, контроль за якою здійснюється фахівцями водоканалу щогодини. Нагляд за якістю води також здійснює львівське спеціалізоване підприємство.
Щодо ціни на воду, то вона, на думку керівників водоканалу, не зросте, в той час як в Дрогобичі буде підніматися ще не одноразово. Корегування ціни може відбутися після того, як буде прийнята постанова Кабміну, якою трускавецький водоканал буде визнаний оптовим покупцем води і для нього будуть суттєво знижені тарифи на воду з гірняцького водозабору. Проект постанови це передбачає. Проте вже довгий час цей документ уряд не приймає. На думку керівників водоканалу в цьому заінтересовані певні бізнес-структури, які планували грабіжницькою тарифною політикою довести до банкрутства такі водоканали, як трускавецький та прибрати їх до приватних рук. В таких умовах, підкреслив на зустрічі Петро Іванишин, власний водозабір не тільки гарантує зменшити будь-які ризики, пов’язані з відключенням від електроенергії водозабору в селі Гірному, але й стоїть на перешкоді тим, хто би планував довести підприємство до банкрутства та приватизувати,
Керівникам водоканалу рекомендовано подати на сайт міської ради документи щодо якості води з питного озера та складові тарифу на неї, розповісти про ситуацію щодо водопостачання та водовідведення в місті на міському проводовому радіо.
Підтримайте проект на Patreon