п`ятниця, 26 квітня

У Львові створили громадську організацію для жінок, які одужують від раку

OncoStop Lviv запрошує до співпраці реабілітологів, психологів, дизайнерів та усіх, хто хоче допомогти.

Учора, 22 жовтня, у Львові представили громадську організацію OncoStop Lviv, яку створили жінки, які одужують від онкологічних захворювань.

Ініціатори, серед яких Анна Сєднєва та Олена Шотик, познайомились рік тому під час фотосесії для проекту про боротьбу з онкологією. Протягом року жінки зустрічались для участі в майстер-класах, у психологічних групах чи просто для розмов. Тепер юридично оформили те, чим займаються.

Як розповіла Tvoemisto.tv Олена Шотик, передусім ГО OncoStop Lviv шукає допомогу у виготовленні друкованої продукції: брошур, інформаційних стендів, які жінки хочуть розмістити у Львівському державному онкоцентрі. Про це вже говорили із заступником головного лікаря Львівського онкоцентру Орестом Трілем. Лікарі підтримують ідею поширення інформації.

«Ми хочемо поширювати інформацію про те, де отримати безкоштовні ліки, як перевірити їх на справжність, адже підробки трапляються. Люди часто не знають, що є реабілітаційні центри, що вони можуть отримати безкоштовну білизну або масажі, якщо потрібно. Люди не знають, як оформити інвалідність. На виду зазвичай комерційна інформація, а про безкоштовну допомогу – треба додатково шукати», – каже Олена Шотик.

Вона додає, що організація хоче також розмістити соціальну рекламу по місту і шукає тих, хто міг би їм з цим допомогти.

Крім того, в організації кажуть, що було би добре, аби місто запровадило безкоштовні автобуси до онкоцентру на зразок тих, що курсують до торгових центрів.

«Звісно, можна сказати, що дівчата забагато хочуть, але насправді після хіміотерапії важко їхати громадським транспортом або сісти за кермо. Лікування буває складне», – каже Олена Шотик.

Організація потребує допомоги дизайнерів, рекламістів, юристів, психологів, реабілітологів та журналістів. Потрібні люди та приміщення для проведення майстер-класів, лекцій тощо. Планується і проведення мистецького ярмарку.

«У нас є дівчата, які вишивають, малюють, шиють ляльки. Ми хочемо показати, що ми не тільки хворіємо, що ми живі люди і хочемо бути корисними. Ми не лежимо і не чекаємо, поки нас врятують», – говорить Олена Шотик.

Після презентації ГО відбулась лекція «Діагноз: прийняття, усвідомлення та допомога іншим» від Володимира Станчишина. Психолог і психотерапевт розповів про важливість психологічної підтримки як для самих хворих, так і для їхніх родин. Також він зазначив, що поширена серед українських лікарів практика говорити про онкодіагноз не пацієнтові, а його родині, є хибною.

Сконтактувати з громадською організацією можна через Facebook або за номером телефону: 097 289 7359.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.