п`ятниця, 26 квітня

У Львові півторарічна дівчинка вдавилась їжею. Що робити у таких випадках

Маленька дівчинка, якій лише 1 рік та 5 місяців їла сирок та подавилася ним. Стороннє тіло потрапило у верхні дихальні шляхи, тому дівчинка не могла дихати. Мама відразу викликала швидку, але до приїзду небезпека минула. Мама, керуючись рекомендаціями медиків зуміла надати своїй дитині першу медичну допомогу. Про це повідомляє Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Джерело: Tvoemisto.tv.

За словами лікаря з медицини невідкладних станів 4-ї підстанції Центру медицини катастроф Назарія Глови, на виклик вони прибули за три хвилини.

«Дитина їла сирок, запивала водою з пляшечки й вдавилася. Дорогою ми зателефонували до мами й керували її діями. Саме тому на момент нашого приїзду небезпека минула – дитя уже відкашлювало їжу й добре дихало», – каже він і уточнив, що від госпіталізації батьки відмовилися.

Як наголошують медики, коли в хаті маленькі діти, за ними завжди потрібно пильнувати. Також треба знати і вміти, як правильно надавати домедичну допомогу.

Довідково

Як вберегти дитину від ковтання сторонніх предметів:

  • Звертайте увагу на вікові обмеження – не давайте маленьким дітям ті іграшки, які не передбачені для їхнього віку. Іграшки для дітей старшого віку можуть містити дрібні деталі.
  • Не залишайте дрібні речі у зоні доступності дитини. Зберігайте гроші в гаманцях, батарейки у шухлядах, а прикраси у шкатулках. Все це не менш важливо, ніж постійно прибирати вдома і ховати від дітей ліки.
  • Не використовуйте предмети побуту (пульт від телевізора, годинники, електронні ваги, тощо) для забавки чи відволікання дітей.
  • Якщо діти зовсім маленькі, постарайтесь не купувати додому нічого, що має маленькі магніти та іграшки, для роботи яких потрібні маленькі батарейки.
  • Якщо маєте кількох дітей, спробуйте пояснити старшим, які предмети небезпечно давати малюкам. Запропонуйте відразу ховати такі речі.

За порадою медиків, перше, що мають зробити батьки, коли побачать чи дізнаються, що дитина проковтнула сторонній предмет, це звернутися за медичною допомогою. Інколи клініка може бути оманливою і дитину на початках нічого не турбує. Але, здебільшого, першими ознаками проблеми є біль при ковтанні, збільшена слинотеча, стискання за грудиною, страх ковтнути. У таких випадках варто відразу звертатися за допомогою.

Лише у медзакладі можуть визначити, наскільки все проблематично та вирішать, як саме можна допомогти дитині. Інколи проблему вдається вирішити швидко, проте трапляються випадки, які потребують госпіталізації та оперативного втручання.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.