У Львові активісти “закоптили” російське консульство у пам’ять про Миколу Лемика (відео)

21 жовтня, під стінами Генерального консульства РФ у Львові відбулася акція, присвячена вбивству Миколою Лемиком радянського консула у Львові у 1933 р. як помста за Голодомор.

Про це повідомляє журналіст ІП «Діло».

Два десятки націоналістів під стінами російського консульства у Львові прийшли нагадати історію. 21 жовтня 1933 року член ОУН Микола Лемик вбив начальника канцелярії консуляту СРСР у Львові Алєксєя Майлова на знак протесту проти штучно організованого радянською владою Голодомору в Україні 1932–1933 рр. Таким чином активісти хочуть нагадати про те, що львів’яни не бояться радикальних дій для захисту інтересів своєї держави. Також нагадування про те, що завдяки вчинку Миколи Лемика світ більше дізнався про страшні події, які мали місце в Україні у 1932-1933 роках.

«Не обов’язково когось вбивати. Бачите якогось шовініста, бийте в рило. Щоб просилися виїхати звідси у Росію», – сказав один з активістів.

Молоді люди розгорнули великий плакат із зображенням Миколи Лемика і підписали його: «I’ll be back (я повернуся)». Крім цього, тримали у руках написи: «Астахов, пам’ятай долю Майлова», «Московські свині вимітайтеся зі Львова», «Лемик у кожному з нас».

Також люди вигукували такі кричалки як: «русскі свині геть зі Львова», «Чемодан. Вокзал. Росія».

У кінці акції відбулося фаєршоу, через яке все подвір’я консульства огорнув дим. На завершення, у пам’ять про Миколу Лемика, активісти заспівали Гімн України.

Довідка

Студент та ОУНівець Микола Лемик застрелив сталінського чекіста Олексія Майлова у Львові 21 жовтня 1933-го. У літературі подія відома як “постріл на захист мільйонів”.

В ОУН прагнули звернути увагу світової спільноти на події штучного голоду в Україні. Вирішили застрелити радянського консула у Львові Михайла Голубова. Доброволець мав виконати завдання, здатися до рук польської поліції та гідно триматися на судовому процесі. Визвалось багато молодиків і 18-річний студент Львівського університету Лемик. Вирішальним стало його селянське походження і вік. Ясність думок для судового процесу випробовував Степан Бандера. Хлопець отримав детальні плани будівлі, портрет консула, автоматичний пістолет “Ортґіс” і 13 набоїв до нього. Поселився у готелі неподалік.

Об 11:30 молодий патріот прийшов у консульство та вимагав зустрічі з чиновником. Говорив, що хоче переїхати в УРСР на навчання до Києва, де живе його сестра. Представився як “Дубенко”. Працівники установи провели хлопця до консульського кабінету, де сидів не Голубов, а Майлов. Той представився консулом і вимагав показати листи від “сестри”. Шульга Лемик дістав пістолет і вистрілив чоловіку в голову і серце, поранив кур’єра Гавриїла Мандзія. Закритий у будівлі, дочекався польської поліції. Сам віце-консул Голубов панічно кликав її з верхнього поверху будівлі.

Суд над Лемиком відбувся 30 жовтня. Захищали його відомі адвокати Степан Шухевич і Володимир Старосольський. Там дізнався, що застрелив не консула, а московського високопоставленого агента радянської спецслужби Олексія Майлова. Цим зашкодив самому Йосипу Сталіну.

Лемику присудили смертну кару за вбивство та спробу погіршення відносин між Польщею і СРСР. Однак, враховуючи вік, замінили її на довічне ув’язнення. Привернути уваги світової спільноти до подій вдалося, але це призвело до посилення заходів безпеки та масових арештів молодих членів підпілля.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.