У Львівській митниці відбувся «круглий стіл» щодо врегулювання перетину кордону транспортних засобів на іноземній реєстрації

14 березня  відбувся «круглий стіл» за участі керівництва Львівської митниці ДФС, Західного регіонального управління Держприкордонслужби  та представників  ГО «Завтра».  Його учасники обговорили питання врегулювання перетину кордону автомобілів з іноземною реєстрацією, зокрема повернення таких автомобілів в Україну без заїзду на територію Республіки Польщі.

До вирішення цього питання на законодавчому рівні учасники наради розглянули декілька варіантів. Так найближчим часом керівництво митниці спільно з  прикордонниками ініціюватимуть зустріч з представниками польських  контрольних служб,  аби розглянути можливість  повернення  таких автомобілів без заїзду в пункти пропуску на польську  територію.

Окрім цього, це питання внесуть у порядок денний  засідання Комісії з питань пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури українсько-польської Міжурядової координаційної ради з питань міжрегіонального співробітництва, яке відбудеться наступного місяця у  Львові.

Також для врегулювання цього питання буде ініційовано зустріч представників ГО «Завтра»  з   народними депутатами України від Львівщини.

Як відомо, 12 березня в адміністративному приміщенні Львівської митниці відбулась зустріч представників громадськості з її керівництвом, на якій було прийнято рішення щодо проведення «круглого столу».

 

Довідково

Митний кодекс України (далі МКУ) передбачає необхідність поміщення через митний кордон України товарів, у обраний особою митний режим, визначений ст.. 70 МКУ.

Згідно із ст. 90 МКУ, транзит – це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома органами доходів і зборів України або в межах зони діяльності одного органу доходів і зборів без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

МКУ поділяє транспортні засоби, зокрема, на комерційного призначення та особистого користування, проте до товарів не відносить лише один вид таких, а саме, транспортні засоби комерційного призначення. Поняття «транспортний засіб особистого користування» охоплюється поняттям «товар», оскільки він є рухомою річчю, п. 57 ч. 1 ст. 4 МКУ не передбачено виключення його із цього визначення.

Так, для транспортних засобів особистого користування ст. 381 МКУ встановлено особливості їх ввезення громадянами, і зокрема, визначено, що громадянам дозволяється ввозити транспортні засоби особистого користування з метою транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення на рахунок органу доходів і зборів, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу. Зазначені вимоги не поширюються на транспортні засоби, постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, що підтверджується відповідним документом.

Частиною 1 статті 95 МКУ встановлено строки транзитних перевезень для автомобільного транспорту – 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці – 5 діб). При цьому, зазначені строки визначені незалежно від того чи автомобільний транспорт є особистого користування чи комерційного призначення.

Слід зазначити, що необхідність поміщення транспортних засобів особистого користування без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в митний режим транзит підтверджується і судовою практикою.

Зокрема  Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 06 листопада 2014 року   № К/800/45763/13 зазначив: «транспортний засіб марки «BMW», реєстраційний номер НОМЕР_1 7.05.2013 року, не здійснював комерційні перевезення осіб та товарів, віднесення його посадовими особами Митниці до категорії транспортного засобу особистого користування, який перебуває у тимчасовому користуванні ОСОБА_3 є обґрунтованим.

…Пропуск вищевказаного автомобіля на митну територію України без сплати митних платежів був можливим лише шляхом оформлення у митному режимі «транзит», який є митним режимом, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома митними органами України або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності відповідно до ст. 90 Митного кодексу України.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.