Системи Patriot на кордоні в Польщі можуть прикривати передмістя Львова, – військовий експерт

Якщо з допомогою Німеччини Польща таки отримає додаткові системи ППО Patriot, то при розміщенні їх практично на самому кордоні з Україною, теоретично вони зможуть прикривати частину території нашої держави. Та це залежатиме передусім від політичної волі НАТО.

Джерело: НТА.

Про це для ютуб-каналу “Говорить Великий Львів” розповів військовий експерт Українського інституту майбутнього, ексспівробітник СБУ Іван Ступак, коментуючи готовність Німеччини надати Польщі додаткові ЗРК Patriot.

“Формально “Патріоти” передаються з однієї країни НАТО до іншої країни-учасниці Альянсу. Формально Україна не має до них жодного стосунку. Головна мета – посилення східного кордону Польщі після гучного інциденту із падінням ракети. З великою долею обережності, бо йдеться і про велике політичне питання, можна говорити, що ці системи можна розмістити так, щоб вони частково покривали і певну територію України”, – припустив експерт.

Утім додав, що з великою ймовірністю існуватиме заборона від НАТО використовувати системи як “парасольку” для України, щоб не провокувати агресора.

“Якщо встановити ці системи впритул до кордону, то радіус їхньої дії дозволятиме прикривати передмістя Львова. Але ще раз – це політичне питання. Розміщувати ці системи, де заманеться, Альянс не дозволить. Є узгоджені точки для цього, щоб мати змогу прикривати певні території, повітряні шляхи, захищати ті чи інші об’єкти. Польща не зможе використовувати їх, як заманеться”, – наголосив Іван Ступак.

Щодо перспектив України отримати Patriot, то експерт нагадав, що ще донедавна, навіть отримання “Гепардів” видавалося майже нереальним. Зараз їх у нас – 30 штук. Те ж стосується HIMARS. Відтак і щодо “Патріотів”, то усе з часом можливо.

Система Patriot – американський зенітно-ракетний комплекс середньої дальності, який використовується, зокрема, США та Німеччиною, а з жовтня цього року також і Польщею. До кінця 2022 року на озброєнні польських військових мають бути дві батареї Patriot (16 пускових установок). Також на території Польщі у місті Жешув дислокуються дві батареї Patriot збройних сил США.

Останнє удосконалення цього ЗРК під назвою PAC-3 — це майже повна переробка системи, яка від самого початку вже призначена для ураження та знищення тактичних балістичних ракет.

Так, після падіння ракети на території Польщі 15 листопада Німеччина запропонувала Варшаві систему протиракетної оборони Patriot, щоб допомогти їй захистити свій повітряний простір. Віцепрем’єр-міністр, глава міністерства оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що вітає таку пропозицію.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.