Це – Львівська обласна інфекційна клінічна, Кам’янко-Бузька центральна районна і Стебницька міська лікарні.
Про це повідомив під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, передає “Еспресо.Захід“.
“Це не означає, що ці лікарні більше не приймають пацієнтів, – зазначив посадовець. – Щодня в інфекційну лікарню госпіталізують від 10 до 15 пацієнтів. При цьому таку ж кількість виписують. Закладів на території області, які б припинили прийом пацієнтів, немає. Навіть при таких значних навантаженнях (щодня на Львівщині госпіталізують від 280 до 380 пацієнтів з підозрою або підтвердженим COVID-19) та при такій значній кількості виїздів бригад екстреної медичної допомоги (понад 200 на добу) всі пацієнти госпіталізуються, якщо у них до цього є медичні показання”. Він додав, що під пацієнтів з коронавірусною хворобою відвели 50% ліжкової мережі області: “Це – оптимальна цифра, бо ми можемо надавати якісну допомогу пацієнтам з COVID-19, при цьому не страждатиме якість допомоги, яку надаємо іншим пацієнтам. Передусім йдеться про такі пріоритетні послуги, як допомога пацієнтам з інфарктами та інсультами, пологи, а також лікування пацієнтів з хронічними захворюваннями. Сподіваємося, що ми цієї цифри не перевищимо, а завдяки карантинним обмеженням (згідно з рішенням Державної комісії ТЕБ і НС з 00 год. 00 хв. 30 жовтня Львівщина переходить на “червоний” рівень епіднебезпеки) нам вдасться стабілізувати ситуацію”. “Наразі ми шукаємо резерви в існуючих закладах охорони здоров’я. Розгортання (польових. – Ред.) госпіталів – це крайній захід”, – підкреслив Орест Чемерис.
Головний медик області констатував, що епідеміологічна ситуація на Львівщині залишається достатньо напруженою. Щодня виявляють велику кількість нових випадків COVID-19 та спостерігають високий відсоток госпіталізацій. З п’яти ключових показників, визначених відповідною Постановою Кабміну, протягом останнього тижня Львівська область перевищує три з них: коефіцієнт підтверджених випадків, рівень госпіталізації пацієнтів і наповненість ліжок, до яких підведений кисень. З “червоної” зони Львівщина вийде, коли щонайменше два з них повернеться до норми.
За інформацією Ореста Чемериса, за станом на сьогодні ліжкова COVID-мережа заповнена на 64,7%. Це – понад 3150 пацієнтів. 213 хворих перебуває у реанімаційних відділеннях, з них близько 70 – на апаратах штучної вентиляції легень. На жаль, порівняно з минулою хвилею відсоток летальності є значно вищим.
“На стаціонарному лікуванні перебуває лише 183 хворих, які повністю вакциновані. Цей достатньо низький відсоток говорить про те, що вакцинуватися потрібно, що вакцинація ефективна і що вона захищає. Вакциновані пацієнти, які перебувають на стаціонарному лікуванні, хворіють легше і у реанімаційні відділення, як правило, не поступають, – наголосив очільник профільного департаменту. – Тож укотре закликаю вакцинуватися. Вакцина є будь-яка, яку кожен забажає та у достатній кількості: Pfizer, AstraZeneca, CoronaVac. Є достатня кількість пунктів щеплення і центрів вакцинації. За необхідності мобільні бригади готові виїздити до організованих колективів”.
Він навів приклад Моршина, де двома дозами вакциновано понад 74% населення: “Це означає, що окремі організовані колективи у місті вакциновані на 100%. Відповідно до Постанови, такі підприємства й організації мають право працювати навіть під час “червоного” рівня епіднебезпеки, надаючи послуги тим клієнтам, які також мають “зелений” ковідний сертифікат. Тож попри “червону” зону, Моршин має всі шанси продовжити роботу у звичному режимі”.
Орест Чемерис поінформував, що за станом на сьогодні в області повністю, тобто двома дозами вакциновано 21% дорослого населення і ще 9% – отримало одну дозу. “Але це – не ті показники, які дозволяли б нам говорити про те, що ми можемо подолати коронавірусну хворобу. Тож вакцинуйтеся і бережіть себе й своїх близьких – дотримуйтеся правил карантину, пам’ятайте про маски, соціальну дистанцію та гігієну рук”, – підсумував посадовець.
Підтримайте проект на Patreon