Була вулиця, а став бульвар. У сихівчан тепер з’явилося ще одне місце для прогулянок та відпочинку. Вулицю Морозну після реконструкції місцеві мешканці не впізнають.
«Так все тут було нарито раніше, дітки навіть не мали, де бавитись. А тепер зробили гарний такий скверик і нам подобається», ― поділилася мешканка вулиці Морозної пані Анна.
«Раніше тут була плитка така велика тротуарна. Вона була порепана. А зараз і плиточка нова, і лавочки поставили, і територія біля церкви зроблена. Все ж роблять щось для людей», – додала інша мешканка цієї вулиці.
Таких впорядкованих територій, які називають громадськими просторами, цьогоріч з’явилось по декілька у кожному районі міста.
«Найменше в цьому році виконується робіт в центральній частині міста. Фактично всі кошти пішли по наших так званих районах спальних: Шевченківський, Франківський, Сихівський район. Але, знаєте, тут навіть не питання зробити громадський простір. Тут дуже важливо якісно доглядати», ― наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.
Однак, стежити за порядком на Морозній взялася навіть церковна парафія. «Територію, яка належить нашій парафії, ми облаштуємо, синхронізуючи всі дії із міською владою.», ― запевнив настоятель собору Івана Хрестителя отець Іван Колодій.
Сучасний дизайн і асиметрично викладена плитка створили на Морозній відчуття простору.
«Тут є два пішохідні потоки з різних сторін і тому ми вирішили організувати відпочинкову зону посередині і висадити дерева», – розповіла архітектор ЛКП «Інститут просторового розвитку» Христина Чорноус.
«Ідея, яка вийшла в результаті ― щоб квадратність, прямокутність забудови довкола якраз контрастувала з плавними лініями, більш природними і щоб це гармоніювало», ― підсумував дизайнер Олександр Шутюк.
Відновили на Морозній і пам’ятник чорнобильцям. А загалом у всі роботи вклали півтора мільйона гривень.
«Тут немає бар’єрів, це є безбар’єрний простір. Тут люди можуть відпочити, можуть на велосипедах їздити, також можуть їздити з дитячими візочками. Тут є 11 клумб, висаджено 11 різних дерев», ― розповіла голова Сихівської райадміністрації Ірина Маруняк.
Насадження там нетрадиційні: кожне дерево екзот. «Наприклад, тут є і квітучі дерева, такі як райська яблуня, сакура, скумпія, бузок, який буде цвісти. Це платани, серед яких є і звичайний, і кулястий, клен червонолистий», ― перелічив дендролог ЛКП «Інститут просторового розвитку» Орест Леськів.
Затишно на бульварі буде і ввечері. Основи під 18 нових світлодіодних ліхтарів вже підготували.
Для облаштування громадських просторів саме на Сихові цьогоріч у міському бюджеті передбачили понад чотири мільйони гривень.
Підтримайте проект на Patreon