п`ятниця, 27 грудня

Майже 50% водіїв намагаються уникнути оплати за паркування – директор “Львівавтодору”

Понад 12 мільйонів гривень надійшло до Львівського міського бюджету за паркування автівок у місті від початку року. Про це повідомляє сервіс відкритих даних Опендатабот — пише Суспільне.

Водії у Києві, Одесі, Харкові та Львові принесли до міських бюджетів загалом 85 мільйонів гривень. Львів посів четверте місце серед міст, які аналізували за прибутком від паркування.

Львів поділений на 5 зон паркування. Чим далі від центру міста – тим дешевше коштує припаркувати автомобіль. Стартує ціна від 5 гривень за годину в останній – 5-й зоні. А, до прикладу, у центрі міста на вулиці Валова вартість години – 30 гривень.

Майже 50% водіїв намагаються уникнути оплати за паркування – директор "Львівавтодор"Google maps

Карта зон паркування у Львові

Водій із понад 40-річним стажем, Ростислав Маковецький, каже – не завжди можна знайти місце навіть на платних парковках.

“Біда з паркуванням у нас всюди. Львів по структурі, по архітектурі – місто, яке не має місця для того, щоб десь поставити машину в центрі”, – каже чоловік.

Комунальному підприємству “Львівавтодор” належить більшість паркувальних майданчиків у місті, а саме 50. Його директор Микола Власюк каже – найбільше грошей приносять дві закриті парковки у центрі міста. На вулиці Валовій та поблизу Вернісажу. А на відкритих паркувальних майданчиках – мають втрати, через водіїв, які залишають машини не сплативши за стоянку.

“Якщо брати у відсотках, то майже половина водіїв намагаються уникнути оплати за паркування”, – каже директор “Львівавтодору”.

Майже 50% водіїв намагаються уникнути оплати за паркування – директор "Львівавтодор"

Майданчик для паркування на вулиці Валовій

Тому наприкінці цього року будуть впроваджувати нову систему контролю на відкритих паркінгах.

“Ввести автоматизовану систему оплати і паркування. Інспектори будуть підходити до автомобіля, сканувати номер і одразу по базі перевіряти, чи він оплатив і не оплатив, тому що це буде в режимі онлайн робитися. Перевіряти кому належить автомобіль, там є ряд функцій. І відповідно до процедури і закону України – виписувати штраф тим водіям, які не проплатили за паркування”, – пояснює Микола Власюк.

Керівник громадської організації «За якісний транспорт» Святослав Товстига, каже – кількість платних майданчиків для паркування у місті впливає на впровадження електронного квитка.

“Якщо ми говоримо про паркування саме “Львівавтодор”, то “Львівавтодор” є оператором окрім паркування, ще і впровадження електронного квитка. І ми розуміємо, що е-квиток потрібно дотувати. Тому кількість місць для паркування, які мають стати платними у Львові має геометрично зрости. Бо фактично, одна із складових покриття видатків на електронний квиток – це буде саме платне паркування у місті Львові”, – каже Святослав Товстига.

16 вересня під час сесії міської ради погодили створення ще двох майданчиків для паркування – на вулицях Шухевича та Кульпарківській. Там облаштують майже 100 паркомісць. А наступного року, за словами Миколи Власюка, планують облаштувати ще близько 400 таких місць.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.