Львівські супермаркети показали, яку альтернативу пропонують поліетилену

У Львові великі мережі вирішили обмежити використання полімерів у торгових залах. Так вони підтримали просвітницьку кампанію «Без поліетилену».

Упродовж трьох місяців покупцям пропонуватимуть замість целофану паперове пакування. Не складно буде придбати товар і у власну тару, пише zaxid.net.

Наталя Кухар уже рік свідомо не використовує поліетиленових пакетів. На закупи ходить із тканинними торбинками та своїми контейнерами. Вважає: магазини мають пропонувати більше товарів без упаковки. Взявши вагове печиво, яблука та хліб Наталя каже: міська ініціатива на часі.

«Дуже тішить, що ця ініціатива зараз є і люди дізнаються про неї. Тому що багато хто про це не знає. Я скажу, що за цей рік, що я користуюсь пакетами, дуже багато моїх знайомих перейшли на багаторазові торбинки», – каже Наталя Кухар.

Львівські супермаркети показали, яку альтернативу пропонують поліетилену

У торговій мережі «Рукавичка», як альтернативу поліетилену, на касі пропонують паперові пакети та багаторазові торбинки.

«Додатково проводимо акцію для власників наших карточок лояльності, що можна отримати додаткові бонуси за сумку. Таке маленьке заохочення для наших покупців», – коментує керівниця магазину «Рукавичка» Ярина Іванців.

Із кас прибрали пакети-«майки». Замість рукавичок – щипці, лопатки та силіконові прихватки. А у кафе і кулінарії – дерев’яні виделки та ножі. Така альтернатива полімерам відтепер доступна у кожному «Ашані».

Львівські супермаркети показали, яку альтернативу пропонують поліетилену

«Є клієнти свідомі, які вже приходять зі своїми еко-торбинками, сітками, контейнерами, в які ми фасуємо продукцію. Звичайно, оцінюючи їх стан, тільки, якщо контейнер чистий, щоб попередити всі ризики», – каже лікарка ветеринарної експертизи гіпермаркету «Ашан» Наталія Дзьордзь.

Зі своїм контейнером можна прийти і в «Сільпо». Тару спершу зважать, а далі покладуть товар. Кампанію «Без поліетилену» підтримали ще «Метро», «Арсен», «Епіцентр», «Близенько», «Два кроки» та сотня менших магазинів.

«Дуже важливо, щоби змінювалися стандарти обслуговування і щоби ті люди, які на сьогодні дбають про довкілля і вже користуються своїми торбинками, почувалися комфортно в супермаркетах і мали змогу купувати без упакування товари», – коментує голова організації Zero Waste Lviv Ірина Миронова.

Львівські супермаркети показали, яку альтернативу пропонують поліетилену

До слова, середня тривалість використання поліетиленового пакета – півгодини, а от розкладається він сотні років. Ба більше, потрапляючи не у смітник, забруднює навколишнє середовище і вулиці міста. Працівники «Львівводоканалу» вперше показали, якої шкоди завдають поліетиленові пакети міській каналізації.

До слова, ще цього місяця у Львові на три дні в межах кампанії спробують повністю відмовитися від поліетилену. А згодом продовжать експеримент на тиждень. Загалом же просвітницька акція триватиме до початку липня.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.