Львівські школи та садочки не закриватимуть на карантин через кір

Сьогодні, 16 січня на позачерговому засіданні міської комісії з техногенної небезпеки та надзвичайних ситуацій, прийнято рішення не запроваджувати тимчасове призупинення навчання у школах та не припиняти роботу дошкільних навчальних закладів.

Перед початком навчання буде проведено огляд дітей, також освітяни закликають батьків провести вакцинацію дітей.

Діти мають повернутися на навчання відповідно до графіків завершення зимових канікул. Втім міська комісія ТЕБ і НС рекомендуватиме освітнім і дошкільним навчальним закладам Львова не проводити масові заходи – ранки, концерти тощо.

«Станом на 15 січня у 117 шкіл до навчання приступило 74 навчальні заклади, решта перебувають на канікулах. Окрім того, із тих навчальних закладів, де виявлено захворювання дітей на кір – у 10-ти школах відбувається навчання, 9 навчальних закладів перебувають на канікулах.

Ми щоденно проводимо моніторинг відвідуваності дітей дошкільних навчальних закладів і шкіл. Наразі воно приблизно становить у школах 16,5%, тобто є значно менше відсутніх, ніж у такий самий період у минулому році.

Окрім того, ми зібрали інформацію щодо щеплення дітей: приблизно 28% дітей дошкільного віку є нещепленими, або вакциновані один раз. І нами було видано розпорядчий документ щодо запобігання захворюваності на кір, власне, передбачені такі заходи, як рекомендація обмежити проведення масових заходів, перевід з групи в групу, щоденний огляд дітей і також рекомендовано батькам вакцинувати дітей»,- зазначила Зоряна Довганик, начальник управління освіти ЛМР.

«Кір – це висококонтагіозне захворювання, тому якщо у приміщенні є хоч один захворілий на кір, і в цьому приміщенні знаходяться люди, які не вакциновані і не перехворіли кором, тобто у яких немає набутого чи привитого імунітету, то вони точно захворіють. Наука епідеміологія говорить про те, що єдиним засобом, який може перервати епідеміологічний процес при корі – це вакцинація. Відтермінування шкільних канікул, заборона чи обмеження відвідування дитячих чи шкільних закладів, точно немає суттєвого впливу на перебіг епідеміологічного перебігу. Єдине, що впливає – це вакцинація.

За оперативною інформацією, у нас невакциновано є майже 9% дітей. Для досягнення стійкого колективного імунітету, треба щоб було вакциновано 95% дітей, в нас є 90%. Тому ті діти, які в силу різних причин не пройшли вакцинацію, ми сьогодні закликаємо їх через поліклініки, через сімейних лікарів, щоб вони прийшли і провакцинувалися. Вакцини є, лікарі готові провести вакцинацію, і це завдання номер один.

Кабінети щеплень працюють в режимі роботи поліклінік. Потрібно звернутися до сімейного лікаря чи до педіатра, який має оглянути дитину, чи немає проти показів на даний момент, і тоді відповідно, скеровується в кабінет щеплень, де й проводять щеплення. В разі необхідності, якщо буде потреба, додатково по суботах буде забезпечено роботу кабінету щеплень», – зазначив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

«Режим роботи навчальних закладів не змінюється. Ті, які планували, відповідно до попередньо погодженої структури, розпочати свою роботу 15 січня – то вони вже почили працювати, а ті, які планували з 22 січня, – вони розпочнуть свою роботу 22 січня»,- додала Зоряна Довганик.

 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.