Набирає чинності зобов’язання наносити на пляшки та банки інформацію про те, що це зворотна тара, а також вказувати розмір застави за неї.
Джерело: РадіоТрек.
Зобов’язання має вступити у силу у найкоротші терміни – з 13 жовтня. Нові правила вводяться змінами до Закону про упаковку та поводження з відходами упаковки, які набули чинності у вересні.
Полякам подобається пиво
Кінцева вартість покупки пива на касі складається з його ціни, тобто суми, яка стоїть на етикетці на полиці магазину, і депозиту за пляшку.
Депозит повертається, коли покупець приносить пляшку назад у магазин. Таким чином ціна на ціннику і та, яку сплачує покупець різняться. Бо суму депозиту за пляшку не вказують на ціннику.
Цю вартість відтепер відображатимуть на етикетці тари, – підкреслили в Управлінні з питань конкуренції та захисту прав споживачів, – пише Fakt.
Відповідно до поправки,
- одноразові пластикові пляшки об’ємом до 3 літрів,
- багаторазові скляні пляшки об’ємом до 1,5 літра,
- металеві банки об’ємом до 1 літра
підлягатимуть заставі 50 злотих за упаковку (трохи більше 4 грн).
Важливо! Щоб повернути заставу за тару у магазині, вам не потрібно буде подавати чек, що підтверджує покупку. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2025 року.
Обов’язок приймати тару з напоїв ляже на магазини, площа яких перевищує 200 квадратних метрів. Менші суб’єкти господарювання зможуть добровільно приєднатися до депозитної системи – також з початку 2025-го.
Більшість жителів Євросоюзу вже користуються депозитною системою для тари до напоїв.
Швеція першою в Європі запровадила такі правила. Скандинавська країна зробила це в 1984 році.
Підтримайте проект на Patreon