Львівська обласна військова адміністрація дозволила відкрити в області табори відпочинку для дітей. Це можливо лише за дотримання умов безпеки. Що потрібно для того, щоб дитячий табір міг офіційно працювати, дізнавалося Суспільне.
Анастасія Пельчар приїхала до табору “Карпати” у селищі Кам’янка, що на Сколівщині, з Дрогобича. Дівчина відпочиває там вже восьмий день.
“Мама не хотіла відпускати в табір, але тато наполіг на тому, щоб я поїхала і трохи відпочила. Вона переживала більше за те, чи тут не буде обстрілів і всякого такого”, — каже Анастасія.
Наприкінці червня у Львівській військовій адміністрації назвали основні вимоги для роботи літніх таборів в умовах війни.
“Звичайно — це безпекові вимоги, укриття. Також дотримання санітарних норм. І ще важлива умова, щоб діти мали належні умови проживання”, — каже заступниця директора обласного департаменту освіти і науки Ольга Котовська.
У літньому таборі “Карпати” укриття є. Воно розташоване у приміщенні овочесховища.
“Це є приміщення овочесховища. Ми його трохи переобладнали. Там є найнеобхідніше”, — каже завідувач туристичної бази “Карпати” Юрій Маринич.
В таборі зараз відпочиває двадцять вісім дітей. Вони розповідають, що у Кам’янці не чути сирен під час повітряної тривоги.
“Тут ми ще ніколи не ховались в укриття. Тут не чути ні сирен, нічого. Лише одного разу ми бачили, як пролітав літак над нами”, — каже школярка Катерина Уруська.
Про це говорить і директор дитячого оздоровчого табору “Гірські пригоди”, який розташований теж тут, на території табору “Карпати”. Проте, каже, за оповіщеннями про тривогу стежать.
“Ми маємо всі на телефонах програми, які повідомляють про тривогу, і ми тоді дітей ховаємо. Це місце є набагато безпечніше, ніж Харків, Одеса, Чернігів”, — каже директор оздоровчого табору Сергій Литенко.
Загалом на Львівщині є три табори, які підпорядковуються обласному управлінню освіти. Також є приватні табори. Їхню роботу та наявність там укриттів обласне управління освіти не контролює.
Підтримайте проект на Patreon