Львів’янам покажуть галицького мамонта

Улюблений музей усіх львів’ян, який ще наприкінці ХІХ ст. започаткував граф Володимир Дідушицький, готує оновлену експозицію. Вже до кінця цього року відвідувачі зможуть побачити славнозвісного галицького мамонта. 

Пише Гал-інфо

У 1907 році преса всього світу розповідала про дивовижну знахідку. В селі Старуня Богородчанського району (Івано-Франківська область) під час розробки озокеритної шахти, яка була у власності німецької фірми «Камп і Мюллер», на глибині 12,5 метрів працівники виявили тушу мамонта.

Ця сенсаційна знахідка була зроблена цілком випадково.

Однак вона стала надзвичайно великою подією, і преса всього світу обговорювала її. Якби не механік, який зауважив на відвалі шахти великі кістки і повідомив про це до Богородчанського староства, то, очевидно, експонати були б втрачені.

Робітники забрали собі клапті шкіри, яка була збережена в доброму стані, щоб зробити із неї постоли. Пізніше, коли приїхала делегація з музею Дідушицьких зі Львова збирати ті рештки, то частини шкури в людей доводилося відбирати через суд. У музеї є навіть ці супровідні листи з Богородчанського суду, якими супроводжувалися клапті шкури, котрі ще потім досилали до Львова.

В архіві музею зберіглося історичне фото 1907 року делегації Природничого музею Дідушицьких, яка приїхала до Старуні визначати кістки знайдені в шахті.

На фото Тадеуш Дідушицький, зять графа Володимира Дідушицького. На той час він був управителем музею. Дідушицькі тоді були ординатами. Також видно Мар’яна Ломницького  – директора музею. Завдяки діяльності цих людей мамонт потрапив до Львова, а не до Кракова, бо там була і краківська делегація. Поки поляки поїхали залагоджувати це офіційно через уряд, наші запросили власника копальні до музею. Показали йому все і за короткий час мамонта привезли до Львова.

Окрім цього фото, зберіглося ще кілька світлин з експозиції радянського часу. Андрій Бокотей зауважив, що через незручну локацію обрану для експонату, оглянути його було дуже важко. Окрім того, вигляд спотворювали підпорки за допомогою яких і кріпився кістяк мамонта. Експонувався він дуже не зручно і оглянути його було складно.

Окрім того, є фото, на якому зображено солдата під скелетом мамонта.  

 
 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.