п`ятниця, 20 вересня

Глава УГКЦ :” У нас крадуть Різдво, як у книзі про Гаррі Поттера”

Світське Різдво тепер – це ще одна світська вечірка.

Перед Україною постав великий виклик, коли Різдво Христове перетворюється на світське Різдво без новонародженого Ісуса. Таку позицію висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у інтерв’ю для радіо «Марія», – передає пресслужба УГКЦ, пише Твоє місто.

Блаженнійший Святослав

Блаженнійший Святослав

У чому полягає цей виклик? «Саме слово «Різдво», – пояснює він, – означає день народження. Коли ми святкуємо Різдво і не кажемо чиє, то виходить, святкуємо Різдво без новонародженого. Це доволі новий феномен, який трохи дезорієнтує нас, але водночас він потребує адекватної відповіді віруючих християн. Але скажу одразу, немає єдиної адекватної відповіді на цей феномен…»

Світське Різдво. Що це таке? Є Новий рік, пояснив Предстоятель УГКЦ, як світська вечірка, і Різдво – як релігійна подія, яку святкували передусім віруючі люди. Світське Різдво тепер – це ще одна світська вечірка.

За спостереженнями Блаженнішого Святослава, світське Різдво має три головні риси. Насамперед – комерціалізована подія, потужна кампанія для шопінгу. За традиціями, дарували подарунки не на Різдво, а на Святого Миколая. А тепер створюють певний бренд різдвяних закупок.

Друга риса світського Різдва – день магії, чаклунства, казки, яку ми знаходимо в історії про Гаррі Поттера. «Я це зрозумів, коли почув, що організатори ялинки на Софійській площі поставити на ялинку капелюх. Врешті, ялинка таки отримала вифлеємську зірку, але капелюх поставили збоку, а під ним крісло. Як з’ясувалося, це зробили для того, аби сідати під ним і загадувати бажання. У Гаррі Поттері теж було Різдво, навіть була фігура викрадача Різдва… Але той світ магії нічого не має спільного зі справжньою релігійною дійсністю», – розповів Предстоятель.

Блаженніший Святослав

Блаженніший Святослав

І третя риса – світське Різдво, яке позбавлене будь-якого релігійного змісту. Його святкують представники різних релігій, навіть невіруючі. Святкують як певну нагоду для свята, але не як Різдво Христове.

«Це справді виклик, бо цю нову культуру, яка ось виринає, ми покликані євангелізувати. Ми повинні це «вкрадене Різдво» повернути Христові. Ми повинні внести контекст Спасителя в суспільство, шо гониться за комерцією, за магією, втрачаючи зв’язок з Богом, який присутній тут і зараз», – наголошує він.


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.