Кримські татари вважають, що мечеть може справити позитивний вплив на імідж міста у світі.
Біля Львова планують розпочати будівництво житлового кварталу для внутрішньо переміщених осіб з Донбасу та Криму. Крім жителів Донбасу та кримчан, там також проживатимуть кримські татари, а на території комплексу хочуть звести молитовний дім – мечеть.
Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів керівник культурного центру кримських татар у Львові Ернест Абкелямов.
Мова йде про ділянку загальною площею 14 гектарів, яка розташована за межами населеного пункту. Дублянська міська рада уже виділила близько 70 земельних ділянок переселенцям під житло, на решту ще розробляється проектна документація.
«Загалом на цій території зможуть побудувати 110 будинків, а це 20-25% від загальної потреби. Будівництво на цій території доведеться здійснювати за власний кошт та залучати інвесторів. Цих ділянок, звичайно, не є достатньо, щоб повістю покрити потребу переселенців. На мою думку, там було б доцільніше заміть 100 приватних будинків, збудувати п’ять, але багатоповерхових і багатоквартирних. Тоді ми могли б забезпечити житлом більшу кількість людей», – каже Ернест Абкелямов.
Раніше керівник кооперативу «Малі Дубляни» Рустем Еміралієв розповів, що роботи з проведення комунікацій профінансують турецькі донори, зокрема мусульманська організація «Арраїд». У вересні переселенці планують збудувати асфальтовану дорогу до села Ситихів та щебеневу дорогу на території житлового кварталу. Згодом почнуть будувати житлові будинки. Після цього мають розпочати будівництво мечеті та греко-католицької церкви. За словами Рустема Еміралієва, мечеть матиме вигляд звичайного будинку без класичних куполів та атрибутики. Вигляд католицького храму узгоджуватиме УГКЦ.
Ернест Абкелямов також додає, що наразі немає проекту, як виглядатиме мечеть, але, скоріш за все, це буде молитовний дім, де мусульмани зможуть задовольнити свої духовні потреби.
«Це не класична мечеть з мінаретами, але зрозуміло, що якщо на певні території живе якась культурно-релігійна громада з своїми звичаями, традиціями, то їм потрібна своя церква, цвинтар, національні класи в школі – тобто те, що дозволить їм бути в межах свого культурного простору», – підсумовує він.
За словами Ернеста Абкелямова, у Львові питання будівництва мечеті зараз не стоїть, однак в перспективі такий проект можуть реалізувати: «Для іміджу міста це було б надзвичайно правильно. Ми повинні розуміти, що довгий час Львів був і залишається багатокультурним містом, де перетинаються східна і західна культури, де дуже багато гостей зі арабських країн. Є багаті меценати, які готові профінансувати спорудження мечеті, хоча це швидше питання на перспективу».
Наразі, мусульмани у Львові можуть задовільнити свої духовні потреби в ісламському культурному центрі імені Мухаммада Асада на вулиці Лінкольна та в культурному центрі кримських татар на Саксаганського.
Підтримайте проект на Patreon