Середа, 15 січня

У Львові завершено фотовиставку про АТО і започатковано унікальний спільний фотопроект “Хроніка вогненних днів”

17 грудня 2015 року у Львові, у 58 будинку офіцерів, завершила свою роботу фотовиставка військових журналістів підполковників Тараса Греня та Володимира Скоростецького «Час ВІЙНИ», присвячена подіям Антитерористичної операції на Сході України.

Експозиція, сформована із близько 200 світлин, зроблених офіцерами-журналістами у різні періоди неоголошеної війни проти України. Обличчя сучасних героїв – військовослужбовців Збройних Сил України, знакові події сучасної військової історії, беззаперечні факти російської збройної агресії проти нашої країни: усе це потрапило у об’єктиви армійських журналістів.

У період із 26 листопада по 15 грудня, саме стільки тривала фотовиставка «Час ВІЙНИ», понад 2000 львів’ян та гостей міста мали нагоду оглянути експозицію. Додамо, що контент виставки активно використовувався викладачами предмету «Захист Вітчизни» львівських шкіл. Для школярів-старшокласників майже щодня влаштовували екскурсії, де провідниками і оповідачами були самі автори світлин.

Також, завдячуючи львівській волонтерській організації «Книжкова Сотня», у рамках проведення фотовиставки її відвідали та зустрілися із шанувальниками видатні українські письменники та поети сучасності. Серед них – авторка знаменитого віршу «Никогда мы не будем братьями» Анастасія Дмитрук, відомий прозаїк Василь Шкляр, який презентував свій новий, надзвичайно емоційний та цікавий роман про бійців полку «Азов» під назвою «Чорне сонце». А також публіцист, сумський журналіст Євген Положій – автор унікальної збірки новел «Іловайськ». Кожен з знаменитих гостей передав свої твори у фонд військової бібліотеки Будинку офіцерів, а також волонтерам – для поранених воїнів, які проходять лікування у Військово-медичному-клінічному центрі Західного регіону та формування польових бібліотечок, які «Книжкова Сотня» відправляє на Схід.

Координатор волонтерської спільноти Людмила Біда наголосила, що активісти й надалі підтримуватимуть такі ініціативи, адже це важливо для історії нашої країни.

– Після того, як фотовиставка буде закрита, світлини ми передамо у воєнно-історичний музей військ ПрикВО – Західного ОК, який є структурним підрозділом нашої установи, – говорить начальник 58 Будинку офіцерів Віталій Провозін. – Виставлені світлини унікальні. Вони увійдуть до існуючої експозиції музею та посядуть гідне місце серед експонатів щодо сучасної військової історії України.

«Наша робота на Сході не завершена. Допоки землі Донбасу, Криму та Луганщини не будуть повернені Україні, а останній агресор не викинутий за межі державного кордону нашої країни, військові журналісти будуть перебувати на передовій нашої боротьби і фіксувати те, як живуть та воюють українські солдати та офіцери. Та й діяльність у сфері інформаційної безпеки нашої держави лише набирає обертів. Це буде тривалий та копіткий процес.» говорить один з авторів фотовиставки підполковник Тарас Грень.

– Ми побачили, що наші світлини не залишили байдужими нікого з тих, хто оглядав фотовиставку, – розповідає військовий журналіст підполковник Володимир Скоростецький. – Були і школярі, які чули про події АТО лише з теленовин, і старші люди, і бійці Антитерористичної операції, які упізнавали на світлинах своїх бойових побратимів та місцевості, де їм доводилось виконувати бойові завдання. Це жива історія, свідками якої ми зараз є. Зважаючи на таку підвищену цікавість і небайдужість суспільства до подій на Сході, у нас народилась концепція нової фотовиставки – зібрання світлин та історій створених не професійними журналістами. Ми пропонуємо військовослужбовцям з різних військових частин та підрозділів надсилати до нашого медіа-центру віддруковані фотографії формату А4 і додавати до них короткий текст із розповіддю про тих, хто зображений на фотографіях, про події, які із цим пов’язані. Адже у приватних архівах воїнів іноді містяться дійсно унікальні кадри із зони АТО: побут, ремонт техніки, бої та трофеї відбиті у ворога, просто групові фотографії підрозділу. А історія кожного з них – це ще одна правдива сторінка нашого життя. Відтак, кожен солдат та офіцер українського війська зможе стати учасником створення масштабного фотопроекту. Коли ми зберемо та систематизуємо принаймні понад 100 світлин та текстів – фотовиставка побачить світ. Робоча назва цього проекту: «До Перемоги – разом!».

 

Додамо: кольорові та чорно-білі світлини формату А4 з власних архівів із зони АТО та цікаві історії до них можна надсилати за адресою м. Львів, вул. Театральна, 22 індекс 79008 з поміткою фотовиставка «До Перемоги – разом!»

 

 


Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.