Понеділок, 23 грудня

Видано книгу про листування кошового отамана Запорізької Січі і святого Паїсія Величковського

11717213_812697858849217_2064916412_nВийшла книга про невідомі листи кошового отамана Запорізької Січі і святого Паїсія Величковського
Невідомі листи святого Паїсія Величковського на Запорізьку Січ і до останнього атамана запорізьких козаків Петра Калнишевського вперше опубліковані в книзі Сергія Шумило «Преподобний Паїсій Величковський і Запорізька Січ».
Як повідомляє Центр інформації УПЦ, в книзі опубліковані шість листів прп. Паїсія на Запорізьку Січ, які були виявлені в українських архівах. Також аналізується історія взаємин прп. Паїсія, афонського і молдавського чернецтва із запорізьким козацтвом.
Водночас, в книзі представлені рідкісні документальні свідчення з архівів України та Афону, які відкривають нові факти про святого Паїсія в Афонському монастирі Симонопетра і обителі св. Костянтина на Афоні.
За словами директора Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні Сергія Шумило – автора книги, знайдені листи виявилися цінним джерелом, що доповнює відомості як про святого Паїсія, так і про останнього кошового отамана Запорізької Січі.
«Петро Калнишевський закінчив своє життя послушником в Соловецькому монастирі на 113 році життя, до цього пробувши близько 25 років в підземному ув’язненні-затворі. Тому згадані документи можуть служити важливим доповненням до життєпису не тільки прп. Паїсія, а й святого праведного Петра Калнишевського, рішення про канонізацію якого прийнято Священним Синодом Української Православної Церкви в минулому році (пам’ять 31 жовтня / 13 листопада)», – зазначає автор книги Сергій Шумило.
Книга видана Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні та видавництвом «Спадщина Православного Сходу» з благословення Предстоятеля УПЦ Митрополита Онуфрія. Видання приурочене до 220-річчя кончини прп. Паїсія Величковського і 1000-річчя давньоруського чернецтва на Афоні. Науковий редактор книги – відомий грецький професор Антоній-Еміль Н. Тахіаос.
Книга може бути цікава як фахівцям з історії Афону та Запорізького козацтва, так і всім, хто цікавиться церковною історією

Підтримайте проект на Patreon

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.