Станом на вчора, 13 липня, унаслідок отруєння в мережі ресторанів «Tomatina» у Львові захворіла вже 31 особа, зокрема троє дітей. На стаціонарному лікуванні перебуває 22 людини з середньою формою важкості, з них 2 дітей. На амбулаторному лікуванні 1 особа (легка форма). Усі госпіталізовані харчувались в закладах громадського харчування «Tomatina» в ТРЦ «Форум Львів», «Спартак» та «Вікторія Гарденс», а також замовляли їжу додому через доставку Glovo.
Джерело: Tvoemisto.tv.
Як повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Львівській області, за період з 3 по 8 липня до обласної інфекційної клінічної лікарні госпіталізували 18 людей, у тому числі дитину, з діагнозом: «Гостра кишкова інфекція» (16 пацієнтів) та бактеріальне харчове отруєння (2). Вісьмох виписали та скерували на амбулаторне лікування з діагнозом «сальмонельоз», зокрема одну дитину. Пізніше, 12 липня, – ще шість 6 з Львівської та одну з інфекційного відділення Новояворівської лікарні.
Діагнози «гостра кишкова інфекція» отримали 26 потерпілих, «бактеріальне харчове отруєння» – 2, «сальмонельоз» – 2 особи та «гастроентероколіт» – 1 особа. За результатами лабораторного дослідження біоматеріалу від хворих, виявили Salmonella enteritidis у 12 хворих, у тому числі в 1 дитини. Для того, аби встановити причини виникнення спалаху та його ліквідації, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в області спільно з фахівцями обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України розпочали санітарно-епідеміологічне розслідування в закладах «Tomatina» за трьома адресами.
Уже встановили, що відвідувачі споживали сендвіч з беконом та яйцем; пасту з соусом карбонара, куди входить сирий яєчний жовток, вершки; салат з куркою та авокадо; салат пасту з телятиною, макарони з вершковим соусом, макарони з соусом карбонара, пасту з вершковим соусом, кури-гриль, м’ясо індички. Приготування соусів, десертів, маринованої курки, нарізка бекону, лосося відбувається у виробничому цеху ТОВ «Томатіна» на вул. Бузковій, 2 у м. Львові.
Лабораторія ще проводить дослідження відібраних у ході розслідування зразків харчових продуктів, сировини, водопровідної води, змивів з об’єктів довкілля, біоматеріалу раптових обстежень персоналу на носійство збудників гострих кишкових інфекцій та патогенного стафілококу.
Підтримайте проект на Patreon