Кіно у Львові: цього літа в місті знімають чотири фільми

Львів став майданчиком для зйомок історичних фільмів і містично-філософського трилера

Кіно у Львові: цього літа в місті знімають чотири фільми

Ще ніколи у Львові влітку не знімали стільки фільмів одночасно. А цього року – аж чотири. І всі – цікаві. І всі такі, де наше місто фігуруватиме аж ніяк не як фрагментарна декорація до чужого дійства, а як самостійне явище.

«Екс»

Реальні історичні події 1930-х років, які трапилися в Городку на Львівщині, стали поштовхом до створення історико-пригодницької стрічки «Екс» (від слова «експропріація» примусове позбавлення власності), яка повинна вийти на екрани на початку наступного року.

«Екс»

Фото: uain.press

Зйомки розпочали ще наприкінці 2016-го. І що цікаво, половину загального бюджету кінострічки – а це 26 мільйонів гривень – дала держава. Таку незвичну особливість уможливило те, що проект став переможцем 8-го конкурсного відбору Держкіно. Саме Держкіно підписало відповідні документи про державне фінансування на виробництво фільму з продакшн-компанією «Т.Т.М». Сценарій фільму належить авторству Ярослава Яріша. Свого часу цей сценарій настільки захопив режисера Сергія Лисенка, який був членом журі національного конкурсу «Коронація слова» в номінації «Кіносценарії», що після конкурсу режисер вирішив за цим сюжетом поставити фільм.

Про що, власне, йдеться? Про гостросюжетну стрічку, в якій герої опиняються у дуже не простих життєвих ситуаціях. Властиво, саме на характерах героїв постановники зосередили основну увагу. Отож у фільмі буде чимало тієї атмосфери, в якій герої жили та формувалися. Оскільки йдеться про 1930-ті роки на Галичині, то режисер чимало уваги приділяє, щоб дати глядачам уявлення про колорит та тогочасну музику цього краю. А оскільки герої – молоді люди, а тоді особливою популярністю серед молоді користувалася субкультура батярів, то і її представленню відведено чимало місця.

А загалом фільм про те, як хлопці з української підпільної військової організації виступили проти тодішньої польської влади і як замислена ними військова операція: пограбування пошти, щоб мати гроші на українську революцію, в якій все пішло шкереберть, стала каталізатором для створення визвольного руху в Галичині. Але як обіцяють творці фільму, попри драматичність усіх подій, сльозливою стрічка не буде, оскільки в будь-якій поразці є відблиски перемоги. Дійство буде подане у вигляді легкого колоритного екшну з елементами бойовика, щоб заінтригувати сучасника особисто додатково зазирнути в історію.

«Таємний щоденник Симона Петлюри»

Понад 23 мільйони гривень з необхідних 48-ми виділило на зйомки фільму «Таємний щоденник Симона Петлюри» Державне агентство України з питань кіно. Стрічка, якою опікується Національна кіностудія художніх фільмів імені О. Довженка, розповідає про останні роки життя організатора українських збройних сил Симона Петлюри.

«Таємний щоденник Симона Петлюри»

Працює над фільмом знаний режисер Олесь Янчук (фільми «Владика Андрей», «Атентат. Осіннє вбивство у Мюнхені», «Нескорені», «Залізна сотня»), який зацікавився постаттю Петлюри ще 2008 року, коли в Парижі в Латинському кварталі натрапив на вулиці Расін, де Петлюра любив заходити до ресторану й де 1926 року його застрелили.

Зйомки стартували наприкінці лютого у столиці.

Попередньо Олесь Янчук акцентував, що більшовики зробили із Симона Петлюри ворога народу й злочинця, якого звинуватили у тисячах безвинних жертв. Мали на меті знеславити весь український визвольний рух і це їм вдалося. Головний отаман УНР пішов із життя оббреханим та покинутим його соратниками. Але реальність насправді була іншою. Цей фільм – стрічка-роздум про останні десять років життя Симона Петлюри, де реальні події переплітаються з авторськими осмисленнями.

У Львові зйомки, до яких залучені й чимало місцевих акторів, а також відомих та менш відомих львів’ян, почалися у червні. Тут, згідно з планами, мали бути відзняті всі сцени в інтер’єрах. Зокрема, як вже писала «Львівська газета», фільм знімали в Апеляційному суді.

На екрани стрічку очікують ще цього року.

«13 автобус»

Цей містично-філософський трилер з елементами драми та детективу режисера Олександра Безручка (сценарій Валерії Вінс) у Львові знімає кінокомпанія MKK film service за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальна вартість стрічки більше ніж 17 мільйонів гривень, де 8,77 мільйона – це фінансова допомога держави як одному з переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно.

Кадр із фільму “13 автобус”

Кадр із фільму “13 автобус”

Поштовхом до розвитку подій у фільмі стає розмова із жінкою, яка чекає на зупинці неіснуючий тринадцятий автобус. Властиво, ця розмова стає поворотним моментом у житті всіх її співрозмовників, які починають визволятися з полону стереотипів і діяти до нових своїх розумінь. Жінка вміє знайти потрібні слова для кожного. Але чи знайдеться серед них той, хто допоможе їй? – інформувала знімальна група на початку роботи.

«Історії цих людей показують, що моральний вибір не завжди законний, а законний не завжди моральний, – ідеться про цю стрічку на сайті Національної спілки кінематографістів України. – На цьому вибудовується одна з основних ідей фільму. «Кожна людина обплутана неправдивими стереотипами і уявленнями. Але єдиний вірний шлях – жити своїм життям».

Для львів’ян важливо також те, що знімальна група ставить за мету показати Львів як європейське місто з найкращого боку. Львівські архітектура, бруківка, цікаві люди – це те, фільм презентуватиме поза основним сюжетом.

Головні ролі у стрічці виконують Сергій Стрельников, Ірина Мельникова та Олексій Вертинський.

Прем’єру фільму «13 автобус» заплановано на наступний рік.

«Король Данило»

За зйомки першого історичного бойовика про короля Данила Галицького взявся львівський режисер Тарас Химич. Глядач уже знає його не лише за документальними стрічками та історичними хроніками, а й за його художнім фільмом «Жива», знятим на основі реальних доль бійців УПА.

«Король Данило»

Коли «Живу» Тарас Химич базував на емоціях, то в «Королі Данилі» він вирішив радше показати історичні події, середовище. Попри те, що в центрі сюжету перебуває король Данило та його родина. Вивчаючи історію, Тарас Химич спостеріг, що маємо дуже багато кліше. Тому у своїй стрічці режисер захотів показати, яким був тогочасний світ, які народи тут жили, як король бачив свою державу, і, зрештою, чому люди хотіли тут жити. Сам король Данило фігурує як особа, яка змушена була боротися, виживати, долати внутрішні конфлікти. Життя його було доволі складним і сповненим сумних і драматичних моментів, але режисер поклав собі акцентувати увагу на позитиві.

Зйомки заплановано як у Львові, так і на Прикарпатті та Поліссі. Цікаво, що кошти на фільм знімальна група шукала самостійно. Прем’єра стрічки, якщо все складеться добре, теж відбудеться наступного року.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: