п`ятниця, 29 березня

8 причин, чому варто поїхати в Карпати восени

Розповідаємо, чому вам просто необхідно провести осінню відпустку у Карпатах. 

У наших прекрасних Карпатах можна відпочивати цілий рік. Але відпочинок у Карпатах восени по-своєму привабливий.

В першу чергу, відвідування гір в цю пору року дуже дешеве у порівнянні із зимовим або літнім відпочинком. По-друге, осінь в Карпатах може запропонувати купу цікавих розваг.

Східниця

Східниця

Східниця – невелике селище і курорт на Львівщині, де лікує сама природа. Розташоване селище в долині річки Східничанка на висоті 600 м над рівнем моря. Навколо – лісисті гори, вершини яких досягають тисячі метрів.

Східниця 

Повітря цієї гірської місцевості – з пониженим вмістом кисню, насичене ароматом хвої і безлічі лікарських трав, що добре впливає на кровотворний процес. Унікальність Східниці і в тому, що це єдине місце в Європі, де на одній території – 40 джерел з різним типом лікувальних мінеральних вод. Також тут є поклади лікувальних грязей.

Ворохта

Ворохта

Відпочинок у Ворохті – це чисте повітря, гірські долини, водоспади і річки, і неповторний місцевий колорит. На відпочинку у Ворохті можна зробити підйом на найвищу вершину України – Говерлу. А от рафтинг – прекрасна можливість отримати незвичайні враження.

Ворохта

Сплав подарує найкрасивіші місця дикої природи, адже річка часто тече там, де ніколи не бувала людина. Відпочинок в цьому селищі поправить здоров’я, кристально чисте, розряджене повітря дасть можливість набратися сил і очистити легені.

Гора Вухатий Камінь

Гора Вухатий Камінь

Схили гори Вухатий Камінь дуже мальовничі. Хитромудрі зображення, намальовані за задумом невідомого художника, ще називають “церквами”. Панорами, які відкриваються звідси, такі жадані для цінителів природної краси! Немає нічого дивного в тому, що Вухатий Камінь увійшов до списку популярних туристичних маршрутів. Оцінити пейзажі можна під час пішого походу.

гора вухатий камінь

Дістатись гори Вухатий камінь можна як з хребта Чорногора, так і з села Дземброня (Берестечко). Підйом до вершини гори займе близько трьох переходів (по 45 хв.). Дорогою ви також зможете відвідати Дзембронський водоспад.

Скелі Довбуша

Скелі Довбуша

Тільки природа могла створити такі потужні скульптори. Обриси величезних скель і гігантських каменів нагадують фантастичних істот. Місцеві жителі кажуть, що кожна скеля відображає частину тіла національного героя Олекси Довбуша.

На вершині печерного комплексу "Скелі Довбуша", Поляницький регіональний парк. CC-BY-SA 4.0 © Пивовар Павло

На вершині печерного комплексу “Скелі Довбуша”, Поляницький регіональний парк. CC-BY-SA 4.0 © Пивовар Павло

Скелі Довбуша – захоплююча локація: любителі екстриму можуть піднятися на вершину скель; абсолютно всі можуть помилуватися їхньою величчю і зробити гарні знімки. І не забудьте загадати бажання! Воно обов’язково збудеться.

Фортеця Тустань

Фортеця Тустань

Сьогодні Тустань – забуте богом, але не туристами місце. Однак в IX ст. тут був важливий оборонний і митний пункт, в цих лісах і горах вирувало життя. Основу фортеці заклало слов’янське плем’я білих хорватів, яким судилося стати одними з предків сучасних українців.

тустань

Візуалізація неіснуючої нині фортеці, розроблена львівськими ІТ-фахівцями

Як дістатися? Можна сісти у Львові на маршрутку до Східниці або на потяг до Стрия. Зі Стрия доведеться пересаджуватися на автобус до Підгорців, що розташовані на символічній від Тустані відстані.

Тустань

Фортеця «Тустань»

Ресторан “Гуцульщина”

Ресторан Гуцульщина

Спробувати страви гуцульської кухні можна в ресторані-музеї “Гуцульщина”. Цей заклад побудований архітектором І. Бондарчуком з дерева по канонах гуцульської архітектури без єдиного цвяха. Розташований він біля водоспаду Пробій.

Синяк

Синяк Село в Мукачівському районі Закарпатської області

Село в Мукачівському районі Закарпатської області Синяк отримало таку назву через колір мінеральної сірководневої води, яка б’є з тутешньої землі майже на кожному кроці. Ванни з кислуватою на смак “синьки” – найкращі ліки при захворюваннях опорно-рухового апарату, кістково-м’язової та нервової систем.

Синяк

Морське око Синевира

На фото: озеро Синевир

Синевир – найбільше гірське озеро України. Воно оточене легендами і загадками. Туристи з усієї Європи з’їжджаються в Карпати, щоб помилуватися його блакитними хвилями. Озеро Синевир, без перебільшення – легенда Карпат. Це найбільше і найзагадковіше озеро України.

Шукати цю перлину потрібно серед скель і лісів гірського масиву Внутрішні Горгани, на землях однойменного національного парку.

За матеріалами: МАКСИМУМ

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.