“Півтора року я чекаю на пересадку нирки”: 18-річному Ігорю з Шумщини потрібні кошти на ліки

235
Ігор Собчук
Ігор Собчук

Діагноз Ігоря Собчука  –  спадковий нефрит (запалення нирок). Півтора року тому у хлопця взагалі відмовили нирки. Зараз очікує в черзі на пересадку нирок у Білоруській клініці, адже в Україні таких операцій не проводять.

Кожних три місяці Ігор Собчук з Мізюринців Шумського району долає сотні кілометрів, щоб здати кров на аналізи у Білорусі, пише 20 хвилин.

– Я вже давно борюся з хворобою, мені потрібно колоти уколи тричі на тиждень. Вартість – 2600 гривень за 5 уколів, – розповідає хлопець. – Зараз мої аналізи – безкоштовні, але дорога виходить до 10 тисяч гривень.

У Білорусь я їжджу, бо стою там в черзі на пересадку нирки. Коли вона відбудеться – невідомо. Але їздити туди потрібно весь час.  Таблеткова терапія триває вже понад півтора року. На процедуру гемодіалізу хлопець їздить щотижня за 50 кілометрів.

– Цілий рік я лікувався у  клініці “Охмадит” у Києві, місяць лежав у реанімації, – розповідає Ігор Собчук.

– А коли виповнилося 18 років, мене відправили на гемодіаліз за місцем проживання.  Після гемодіалізу почуваюсь погано – тиск, важко дихати. Тільки трохи стане легше, знову треба їхати на цю процедуру. 

Хлопець каже, що відколи розпочав збір коштів – отримав підтримку сотень людей. Серед яких – зовсім незнайомі. В розмові Ігор просить передати слова вдячності всім, хто допомагає йому.  Зараз хлопець не має можливості навчатись, адже здоров’я не дозволяє. Він каже, що мріє колись стати кухарем. 

Довідка:

Кошти на лікування Ігоря Собчука можна перерахувати на картку у Приват банку: 4149499115367490 (Собчук Ігор Ігорович). Телефон: 097 749 97 67