Поліцейським дозволили вимагати у людей пароль від iPhone

289
Apple iPhone 5S 16 GB Space Gray
Apple iPhone 5S 16 GB Space Gray. Фото moyo

Поліція відтепер має право вимагати пін-коди від смартфонів, якщо це необхідно для розслідування, або власника iPhone запідозрили у крадіжці гаджету. Таке рішення напередодні ухвалив суд. Правда, не в Україні, а у Флориді – штаті США.

Тому, українці можуть спати спокійно і не боятися купувати найпопулярніші  смартфони у світі, поки у нас такий закон не прийняли. І поки діють хороші знижки в www.moyo.ua iPhone.

Apple iPhone 5S 16 GB Space Gray
Apple iPhone 5S 16 GB Space Gray. Фото moyo

Чому ж до такого рішення дійшли у США?

Суд прийняв відповідний закон про доступ поліції до будь-якого пін-коду для iPhone після інциденту, який трапився у Флориді. Там заарештували місцевого чоловіка Аарона Шталя, якого звинуватили у вуайєризмі  (сексуальне відхилення, яке проявляється бажанням таємно спостерігати за людьми протилежної статі). Окружний апеляційний суд ухвалив, що підозрюваний зобов’язаний повідомити пароль від свого iPhone правоохоронцям.

За даними слідства, чоловік в магазині запхав iPhone невідомій дівчини під спідницю і намагався зробити фотографії. Коли вона повернулася, Шталь заявив, що його телефон просто впав. У цю ж секунду дівчина закричала, а підозрюваний вибіг з магазину і швидко зник. Однак, як повідомляють іноземні ЗМІ, поліції вдалося знайти Шталя за номером його автомобіля.

Під час допиту Шталь  погодився віддати свій iPhone  поліцейським, проте в останній момент він передумав. Тоді правоохоронці отримали ордер на вилучення пристрою, але вони так і не змогли отримати доступу до фотографій на iPhone.

Поліцейські звернулися до суду за спеціальним дозволом, щоб змусити обвинуваченого зняти пароль на смартфоні. Однак, в суді першої інстанції відмовили: на думку судді, таке рішення є рівносильним примусовому засвідченню проти себе, що порушує п’яту поправку Конституції США.

Проте, Апеляційний суд Флориди другого округу скасував попереднє рішення, заявивши, що ключ доступу не має відношення до будь-яких незаконних фотографій або відео, які знаходяться на телефоні.

Тому, тепер кожен американець, якого підозрюють у злочині, змушений повідомити свій пароль поліцейському, якщо той, попросить. Проте, з огляду на суперечливі постанови в різних інстанціях, цілком ймовірно, що це питання  ще будуть оскаржувати у Верховному суді США.

Що каже закон в Україні?

В Україні поліцейські не мають повноважень забирати у вас телефон чи вимагати пароль від вашого iPhone. Проте, розширення повноважень для Національної поліції України, прийняття якого вимагає сьогодні МВС це передбачає.