п`ятниця, 19 квітня

Перша експедиція на Марс буде останньою: вчені заявили, що космонавти не повернуться

Фахівці пояснили, чому людям не вдасться дістатися до Червоної планети.

Вчені Європейського космічного агентства переконані, що сучасна наука і технології не дозволяють вирішити питання безпечної доставки людини на Марс. ESA (European Space Agency) опублікувало доповідь, згідно з якою перша експедиція на Червону планету стане для космонавтів останньою.

Тільки за перші шість місяців майже річного польоту екіпаж космічного корабля отримає на 60% більше радіації, ніж за всю професійну кар’єру.

Вчені проекту ExoMars провели експерименти на десятках тварин. За їх підрахунками, дози радіації, які накопичаться в організмі астронавтів у відкритому космосі, будуть в кілька сотень разів більшими, ніж кількість радіації, накопиченої людьми за той же час перебування на Землі.

Повідомляється, що ефективного захисту від радіації в космосі не існує. Відповідні технології є, однак вага протирадіаційної “оболонки” – кілька сотень тонн. Для її виведення на орбіту і збірки буде потрібно кілька років і близько десяти надважких ракет.

Накопичена радіація в організмі космонавтів підніме ймовірність утворення злоякісних пухлин практично до 100%.

На думку дослідників, такий вплив вб’є більшу частину космонавтів по дорозі на Червону планету. Ті, кому вдасться вижити під час польоту, помруть вже на поверхні Марса.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.