Масові арешти в Саудівській Аравії: затримано 11 принців

417
Масові арешти в Саудівській Аравії: затримано 11 принців

У Саудівській Аравії за звинуваченням в корупції затримано 11 принців, четверо міністрів і 34 екс-міністра.

Масові арешти в Саудівській Аравії: затримано 11 принців

Про це повідомляє саудівський телеканал Al Arabiya.

Серед затриманих – принц-мільярдер аль-Валід бін Таляль, чий статок Forbes в 2016 році оцінив у 17 млрд доларів і назвав 41-м в списку найбагатших людей планети. Його називають арабським “Уорреном Баффетом”. Принц аль-Валід бін Таляль є найбільшим акціонером американської Citigroup і другим акціонером кінокомпанії 21st Century Fox.

Також затриманий мільярдер Салех Абдулла Камель, засновник конгломерату Dallah al Baraka Group, чиї статки Forbes оцінив в 2 млрд доларів в 2016 році, і бізнесмен Валід бін Ібрагім аль-Ібрагім, глава правління Middle East Broadcasting Center, чий статок оцінювався в 2012 році в 10 млрд доларів.

Затримання пройшли відповідно до розпорядження нового антикорупційного комітету на чолі з наслідним принцом Мохаммедом бін Салманом, сходження якого на трон очікується в наступному році.

Згідно з декретом короля Саудівської Аравії Салмана, підписаним за кілька годин до арештів, створений антикорупційний комітет, куди введені секретар комісії моніторингу і розслідувань, глава спецслужб, генпрокурор, голова Генерального бюро аудиту, секретар національного анти-корупційного агентства. Головує на засіданнях комітету наслідний принц Мохаммед бін Салман.

21 червня король Саудівської Аравії Салман призначив свого 31-річного сина Мохаммеда бін Салмана наслідним принцом і першим в черзі на трон, змінивши таким чином попередній порядок престолонаслідування: передачу трону від брата до брата.

Раніше принц Мохаммед бін Салман зіткнувся з критикою за очолювану Саудівською Аравією військову операцію в Ємені, яку він курирує як міністр оборони. Також принц є ключовою фігурою в протистоянні з Іраном і в ізоляції Катару за підтримку ісламістських угруповань.