Вівторок, 23 квітня

Сьогодні Успіння Пресвятої Богородиці. Все про свято

Успіння Пресвятої Богородиці – це одне із 12-ти найбільших свят у християн. Його відзначають щороку 28 серпня. Що можна і не можна робити в цей день – читайте далі.

Християни вірять, що Богородиця знала точну дату своєї смерті – під час молитви їй явився Архангел Гавриїл і сказав, що вже за три дні вона зустрінеться з Господом. Вона готувалася до цього дня молитвою і постом.

В народі свято ще називали Спожинки і дякували Землі-годувальниці за її дари. Наші предки традиційно влаштовували спільні рясні трапези, пригощали бідних, а також дотримувалися деяких суворих правил.

Віруючі моляться в цей день перед іконою Божої Матері та просять її про заступництво і прощення гріхів. У церквах проводять урочисті богослужіння. Християни вшановують Богородицю, в цей день (за юліанським календарем) за переказами закінчилося її земне життя та сталося вознесіння на Небеса до свого сина Ісуса Христа.

Значення Успіння Богородиці: історія свята Свято Успіння Пресвятої Богородиці присвячене закінченню земного життя святої Діви Марії та її безболісному переходу до життя вічного. За християнською традицією називається успінням, а не смертю. Вважається, що Свята Марія всього лише заснула, щоб через три дні прокинутися й переселитися в небесне житло.

За церковними переказами, Матері Божій під час молитви на місці вознесіння Ісуса Христа явився архангел Гавриїл і сповістив її про близьку кончину та перехід у вічність. У вказаний день апостоли, які проповідували християнство по світу, дивовижним чином зібралися в Єрусалимі біля ложа Богородиці, аби попрощатися з Дівою Марією і здійснити її поховання. Сам Спаситель в оточенні ангелів зійшов до Богородиці, щоб забрати її душу із собою.

Духовний сенс свята Назва свята – Успіння – відображає християнське ставлення до смерті. Смерть – не кінець людського існування, а сон: покійний на певний час залишає світ, щоб після загального воскресіння знову повернутися до життя.

Що неодмінно потрібно зробити на Успіння На Першу Пречисту обов’язково слід піти до церкви. У народі прийнято святити насіння та колоски пшениці з нового врожаю, щоб “Успіння-матінка” благословила труд селян й уберегла зібраний урожай від пожежі та дощу. У храмі треба поставити свічку за всіх рідних і близьких. Також треба неодмінно помолитися за здоров’я найближчих людей, особливо – дітей. Предки вірили, що цього дня Матір Божа особливо чутливо дослухається до молитов за дітей. У Пресвятої варто попросити про захист, лікування й подякувати їй за заступництво.

Що не можна робити в це свято?

На Успіння або Спожинки закінчувалися жнива хлібів. Більшість заборон у цей день пов’язане із землею – в жодному разі не можна було проводити на ній роботи з гострими предметами, копати та обробляти кілками.

Також вважається, що ходити босоніж по землі – збирати хвороби і біди, адже роса символізувала сльози природи, яка плаче за Дівою Марією, а ходіння по ній без взуття розцінювали 28 серпня як блюзнірство.

Якщо людина натирала собі ногу, то це віщувало невезіння та обіцяло хвороби. Тому предки в цей день не одягали старий одяг та незручне взуття.

Ще одним способом привернути до себе злидні вважався відкритий вогонь в хаті.

Заборонялося брати в руки ножі та інші гострі предмети, і продукти просто ламали руками.

Також на Успіння дівчатам не рекомендувалося стригти волосся.

За матеріалами

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: