п`ятниця, 19 квітня

30 сервісів для бюджетних подорожей Європою

Сервіси, які допоможуть вам спланувати бюджетну подорож. Швидко і просто.

Розібратися, що і до чого з безвізом

В ЄС потрібно їхати з грошима (так, логічно), і різні країни встановили свої «розцінки» — суму, яку потрібно обов’язково мати із собою на день проживання. 

різні країни встановили свої «розцінки» — суму, яку потрібно обов’язково мати із собою на день проживання

Найдорожчі країни — Естонія, яка обійдеться в 94 євро за добу, Швейцарія – 91 євро за добу та Істанія – 71 євро.

А ось в Угорщину можна поїхати, маючи в кишені символічні 3,2 євро в день. Недорогі також Латвія – 14 євро, Фінляндія – 30 євро та Нідерланди – 34 євро.

Варто зазначити, що ці правила не є офіційними і при перетині кордону у вас можуть попросити, наприклад, виписки з банку про наявність коштів на рахунку.

Дізнайтеся, скільки доведеться витратити

Сайт Numbeo допоможе зорієнтувати про ціни в містах, куди ви зібралися подорожувати. Тут ви зможете подивитися скільки в середньому вам обійдеться похід в магазин, кафе чи ресторан, а також – скільки коштує таксі. А ще на цьому сайті можна порівняти ціни у різних містах.

Дозволити роботу спланувати подорож

Так, уявіть собі. Хлопці з Білорусі зробили сайт Eightydays.me, який сам шукає найдешевші авіаквитки на потрібні вам дати і пропонує маршрут подорожі. Потрібно лише вказати дати, місто, з якого ви стартуєте і вибрати скільки всього міст хочете відвідати.

Тут же можна забронювати квитки та готелі. Наприклад, нам сайт запропонував провести два тижня у липні в Братіславі, Відні, Зальцбургу, Мюнхені, Нюрнбергу та Будапешті, потративши на транспорт і проживання всього $281.

Дозволити роботу спланувати подорож

Tripmydream — український сервіс, який виграв конкурс Seedstars Summit 2016, ставши кращим туристичним стартапом року в світі. Він вміє складати маршрути подорожей відповідно до ваших побажань. Вказуйте бюджет і час подорожі, а вам кажуть куди на ці гроші можна полетіти, де жити і скільки коштів залишиться на їду, транспорт всередині країни та розваги.

Підписатися на Telegram-канали, які знають все

В принципі, можна підписатися відразу на два канали @TimeToTravel, або @TimeToTravel і не читати далі цю статтю. Він буде щодня закидати вас десятками пропозицій акційних авіаквитків, знижками на проживання в хостелах і готелях, гарячими турами та іншими спокусами.

Наприклад, недавно пропонували переліт з Бельгії в Болгарію за 0,49 (!) Євро. Автобусні квитки в Польщу – за 200 гривень або авіа в дві сторони – за 40 євро. Переліт з Берліна в Майамі і назад – за 280 євро … Список можна продовжувати дуже довго.

Подружитися з ботом-експертом з лоукостів

Можна безкінечно відправляти боту @Lowcostavia команду “Найкращі маршрути” і насолоджуватися отриманим: до Гданська зі Львова за 15 євро, в Мілан і Париж — за 17 євро, а в Барселону — за 34.

Подружитися з ботом-експертом з лоукостів

Інші способи знайти дешеві авіаквитки

Якщо ви чомусь не дружите з Telegram, можна скористатися старими і перевіреними способами.

Підписатися на розсилання лоукостерів. Періодично будете отримувати листи щастя з інформацією про знижки на квитки на 20, 30, а то і всі 60%. Раніше в Україні працював лише Wizz Air, і все було просто. Тепер же нам доступні всі 32 лоукостера Європи, і у всіх їх розсилках можна потонути. Але порятунок є.

Читати сайти про бюджетні подорожі, на які найчастіше і посилаються Telegram-канали: Vandrouki.com.ua, Davay.info, Lowcost-ua.com. Їх автори моніторять всі акції-знижки-розпродажі авіакомпаній, готелів і хостелів і діляться корисними Лайфхаками.

Сервіси для пошуку недорогих авіаквитків

Звичайно, таких багато. Нижче – список кращих і кілька порад щодо їх використання.

По-перше, шукайте квитки і ходіть по сайтам авіакомпаній в анонімному режимі браузера. Інакше вони будуть запам’ятовувати ваш наполегливий інтерес до певних напрямків, і коли ви в десятий раз вирішите пробити квитки “Київ – Будапешт”, ризикуєте наштовхнутися на ціну вище, ніж вона була годину назад, коли ви шукали вперше.

По-друге, ціни для користувачів iPhone і Mac можуть бути вище на 2-5%, у вихідні дні вартість квитків піднімається, а оптимальний день для покупки – з обіду до півночі вівторка.

Найзручніші сервіси для пошуків квитків — Tripmydream, Skyscanner, Onetwotrip, Momondo, Avia.tickets і Kiwi.

Вони працюють за схожим принципом – обіцяють промоніторити сайти всіх авіакомпаній і знайти найдешевші варіанти. У деяких є свої фішки. Наприклад, Kiwi.com показує не тільки вартість квитка до міста, який ви шукали, але і ціни на ці ж дні по інших напрямках.

Сервіси для пошуку недорогих авіаквитків

На кожному з цих сайтів ми спробували знайти квитки “Київ – Будапешт” на 8 – 22 липня. Результати трішки відрізнялися.

Сервіси для пошуку недорогих авіаквитків

Сервіси для пошуку недорогих авіаквитків

Сервіси для пошуку недорогих авіаквитків

Забронювати готель всліпу, але дешево

Hotwire.com — це дивний сервіс, але любителі сюрпризів оцінять. Він знаходить готелі або хостели в потрібному вам місті зі знижкою 10-60%. Ви бачите оцінку місця на TripAdvisor, читаєте про зручності, які там є, але назву та адресу готелю до моменту оплати броні вам не розкривають. Лише кажуть, що він знаходиться, наприклад, в районі Ботанічного саду або поруч з Музеєм мистецтва.

Купити чуже бронювання готелю зі знижкою

На сайтах Cancelon і Roomer можна перекупити бронь готелів і хостелів зі знижками від 10 до 90%. Або ж продати свою бронь, якщо у вас раптом змінюються плани, а готель не повертає передоплату.

Забронювати готель всліпу, але дешево

Поселитися зі знижкою в день заїзду

HotelTonight — додаток для Android і iPhone, який шукає “гарячі” номери в готелях і хостелах в день заїзду. Іноді вдається поселитися в дорогий готель мало не за ціною хостелу.

Безкоштовне житло за догляд за собакою

Mindmyhouse – сайт, на якому 11 тисяч домовласників пропонують безкоштовно пожити в їхньому будинку або квартирі від декількох днів до декількох місяців в обмін на догляд за домашніми тваринами, рідше – за самим житлом. Наприклад, у Франції можна доглядати за собачкою, яка живе в будинку з таким басейном.

Поселитися зі знижкою в день заїзду

А взагалі, на липень є 73 пропозиції для любителів кішок, собак, коней і курчат в Великобританії, Ірландії, Франції, Нідерландах, Бельгії і ще десятці країн. Правда, щоб зв’язатися з людьми, що розмістили оголошення, доведеться заплатити 20 доларів – це річна плата за користування сервісом.

Housecarers – схожий сервіс, щоправда, за користування ним доведеться заплатити 50 доларів в рік. Ще є Trustedhousesitters за 119 доларів в рік і Nomador за 89 доларів в рік.

І не забуваємо про старий-добрий Couchsurfing. Там не потрібно ніяких грошей за реєстрацію і за собаками доглядати не заставлятимуть.

Обмінятися житлом

Знаходьте людей, які їдуть у відпустку до вашого міста в ті дні, коли ви збираєтеся у відпустку до їхнього міста. І обмінюєтеся житлом. Ідея проста і геніальна, але поки не для України. Ні на одному з сайтів ми не знайшли киян, що пропонують житло. Ви можете стати першими – зареєструйтеся на Homeexchange або Lovehomeswap.

Сервіси для пошуку готелів та хостелів

І наостанок про класику. Порівняти ціни на готелі та хостели можна на сайті Hotelscombined — це пошуковик по 14 великим сайтам з пропозиціями житла, включаючи Booking.com, Expedia, Hotels.com, Agoda, Venere, LateRooms.

Hostelworld.com — пошук по 33 тисячам костелів у 170 країнах світу.

Airbnb.com — сайт пошуку аренди квартир по всьому світу. Є ще альтернативні Wimdu.com, Roomorama.com і Homeaway.

Джерело

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.