Що обрати: заміна чи ремонт старої проводки у квартирі

З часом стара проводка може припинити свою роботу. Тоді рішення — заміна чи ремонт старої проводки — залежить від обставин. У випадку часткових ремонтних робіт (кухня, ванна кімната чи санвузол), потрібно спочатку оцінити стан проводки. Якщо вони незначні, а проводка піддається ремонту, замінювати її повністю немає сенсу. 

Однак іноді електропроводку краще змінити на нову, і зробити це якісно. Цю справу краще довірити фахівцю, аби уникнути будь-яких ризиків. Повна заміна старої проводки здійснюється лише під час комплексного ремонту.

Коли доцільно міняти проводку

Заміна проводки у квартирі може проводитися лише під час капітальних ремонтних робіт. Починати процес потрібно з демонтажу старої системи. Якщо схема нової проводки не збігається зі старою, вам доведеться дірявити стіни. Стара проводка також може бути в них вмонтована. У такому разі варто скористатися підказкою — за штробами у стінах або взяти на допомогу спеціальний прилад. У цьому вам може допомогти схема житла.

Причиною заміни проводки також можуть стати часті випадки несправності її частин. Навіть якщо декілька разів поспіль таке ставалося, а потім протягом певного часу нічого поганого не помічали, варто оглянути електромережу. Можливо, що просто зламався якийсь пристрій, а ви про це не здогадувалися. Тому, аби уникнути неприємностей, час від часу рекомендується перевіряти справність системи.

Демонтаж потрібний також, якщо у вашому домі стара алюмінієва проводка. Цей метал має властивість з часом ставати крихким і ламатися. Краще замінити проводи на мідні, більш витривалі. 

Якщо несправна розетка, кабель чи автомат, достатньо замінити чи відремонтувати ці прилад. В таких ситуаціях не потрібно змінювати всю проводку.

Проте будь-які дії з ремонту електромережі не варто проводити самостійно, якщо ви не електрик і не маєте достатнього досвіду. Кваліфікований фахівець допоможе не лише встановити, а й обрати якісну проводку за оптимальною ціною. Точно розрахувати вартість заміни проводки можна за посиланням.

Поради щодо заміни електропроводки

Самостійну заміну проводки можна успішно здійснити лише маючи відповідну підготовку та дотримуючись наступних правил:

  1. Повне перевстановлення проводки можливе тільки під час комплексного ремонту. Окрему ж деталь можна легко замінити без демонтажу.
  2. Відкладати заміну електропроводки не бажано. Видимі пошкодження вказують на небезпеку, що може призвести до пожежі.
  3. Перед заміною обов’язково повністю вимкніть струм у будинку, квартирі. Випадкове ігнорування цього правила часто призводить до нещасних випадків.
  4. Розетки в кімнатах рекомендовано розміщувати на відстані 30 см від підлоги, на кухні та у ванній — 100 см, а всі вимикачі — 85 см.
  5. Для монтажу підходить тільки цілісний провід. Найкращий варіант — кабель моноліт. Він достатньо жорсткий та має більшу потужність. Не можна скріплювати два кабелю в один. Такі з’єднання не є довговічними, з часом починають іскритися та нагріватися.
  6. Штроби ні в якому разі не можуть бути діагональними, тільки паралельними чи перпендикулярними до підлоги. У іншому випадку їх можна буде випадково зачепити під час вішання картини чи полиці.
  7. Використовуйте тільки якісні матеріали та прилади. Не ризикуйте нехтуванням цих правил, щоб не викликати небезпеку.
  8. В місцях з підвищеною вологою необхідна обов’язкова гідроізоляція розеток.
  9. Обирайте мідні проводи. Цей метал найдовговічніший, має менший опір і більш гнучкий від алюмінію.
  10. Щоб перевірити успішність заміни проводки, треба під’єднати розводку до автомата та ввімкнути його. Якщо короткого замикання не сталося — заміна виконана правильно та без пригод.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.