Відомі особистості Львова та їх тварини

245

Кожне містечко, місто, невеличке поселення, а також величезний міський масив мають своїх видатних особистостей. Деякі з них являються лише героями сім’ї, селища або вулиці, інші ж за досягнуті величини стають відомими не тільки в рідних поселеннях, а й далеко за їх межами. Та, з історії відомо, що у кожної видатної особистості були і є домашні улюбленці, якім вони готові присвячувати свій вільний час та вкладати в них максимум любові. Не варто забувати також про тих тварин, які повністю змінили хід історії. Як, наприклад гуси врятувавши Рим від завоювання, песики, які жертвуючи своїми життями рятували наших воїнів в часи великих війн і зараз також продовжують рятувати. З історичних джерел відомо, що за кожним великим політичним діячом стояв домашній вихованець, який допомагав заспокоїтись, а також приносив удачу.

Сьогодні ми з вами спробуємо дізнатися про тварин, які проживали або й зараз проживають з відомими особистостями Львова. Адже, як не дивно, саме це місто відкрило шлях багатьом відомим політичним діячам, телезіркам, співакам, радіоведучим, олімпійським чемпіонам. Деякі з них переїхали проживати в інші міста, деякі в інші країни, а хтось, навпаки, одного разу потрапивши до Львова не захотів його більше покидати.

Відомий котик письменника.

Наша екскурсія починається з відомого письменник на честь якого навіть названо музей у місті Львів – Івана Яковича Франка. Франко вже сам по собі був неординарною та дуже цікавою особистістю. В цій історичній особистості поєднувалося стільки цікавого та протиречивого. Та ось з різних історичних даних відомо, що був у письменника і домашній улюбленець – руденький котик, який носив ім’я Мурлика. Він завжди допомагав Івану Яковичу по дому, слухняно слідкував за його господарством та оберігав від надокучливих гостей-мишок. Також, пухнастий допомагав письменникові в написанні шедеврів, лежачи на колінах господаря, або мурликаючи в нього на плечах. Тепер, у Львові з’явився ще один котик Мурлика, який як не дивно проживає в музеї Франка та радо зустрічає нових відвідувачів своїм муркотінням.

Активна та емоційна Руслана Лижичко.

Наступною зупинкою нашого екскурсу стає переможниця Євробачення 2004 року Руслани Лижичко. Руслана відома співачка, композитор та активний соціальний діяч. Вона часто приймає участь у різноманітних активістських рухах, а останнім часом її почала турбувати доля покинутих тваринок. Так, в 2015 році Лижичко вперше підібрала на вулиці покинутого песика та принесла його до себе в домівку. Висвітливши цю подію до інтернет мережі, вона активно закликала жителів всіх міст не бути байдужими до долі безпритульних тварин. А вже в 2016-му родина Руслани поповнилася маленькими кошенятком та цуценям, яких співачка привезла з Буковелі в Київ.

«Здається вони трапилися на моєму шляху не просто так. – ділиться артистка емоціями в соціальних мережах. – Навіщо ми потрібні ці тваринкам? Насправді, вони нас вчать кохати, бути відповідальними та розкривають наші серця».

Звичайно, знайти час в щільному графіку, щоб займатися новими співмешканцями практично неможливо. В цьому нелегкому, та водночас приємному процесі їй допомагають друзі та родичі.

Трішки історії.

Відомі лідери держав та політичні діячі також відчували прихильність до собачок, котів і інших тварин. Так, відомий Кардинал Рішельє обожнював котів, а королева Англії Єлизавета ІІ собак. На багатьох фото можна побачити її в оточенні лабрадорів.

А от Богдан Хмельницький – відомий політик, голова козацької держави та активний громадський діяч, дуже любив свого пса. Пес Марко супроводжував господаря скрізь, віддано чекав на нього вдома. Але через тяжку роботу, постійні конфлікти та суперечки в країні та поза нею у Хмельницького практично не заходилось часу на вихованця, який обрав собі за господаря гетьмана. Так, одного дня пес помчався за своїм господарем і під час бойових дій був сильно поранений. Медицина тоді була безсила і після серйозних поранень практично неможливо було врятувати людину, не кажучи вже про тварин.

Інші відомі львівяни.

Ще один співак Віталій Козловський також має свого домашнього вихованця. Це представниця персів, кицька по кличці Кася. Вона проживає з Віталієм уже багато років, а господар в свою чергу дуже любить дбати про маленьку кицю.

«Звичайно, дбати про довгу та пухнасту шерсть дуже важко. – розповідає Козловський. – Але завдяки широкому асортименту різноманітних косметичних засобів, щіток та спеціальних пуходерок (які легко можна придбати тут), цей процес приносить мені неймовірне задоволення».

Звичайно, залишається лише побажати їм і подальшої гармонії в спільному проживанні.

Наступна особистість, яка також заслуговує уваги Ольга Фреймут. Ольга відома телеведуча, яка в минулому році посіла перше місце серед найуспішніших жінок Львова. Фреймут являється господинею маленького песика Лунтика породи йоркширський тер’єр, якого вона подарувала своїй донці, але й сама часто прогулюється з ним та доглядає за маленьким вихованцем. Йоркширський тер’єр маленька квартирна собачка, яка чудово пристосовується для життя як в одиноких сім’ях, так і родинах з дітьми. Вони веселі та активні, справжні друзі, які легко помістяться в сумочці і будуть завжди з вами.

Анжеліка Варум народилася в місті Львів та зараз її кар’єрна робота проходить в Росії. Варум також має свого домашнього улюбленця кішку сінгапурської породи. Співачка розповідає, що після того як дізналася, що колір шерсті цих котиків називається сепія агути одразу зрозуміла, що мати її просто назначено долею. Така унікальна кицька радує свою господиню своїм інтелектом та здібностями.

Можна було б і далі описувати відомих тварин, які співіснують, подорожують та просто знаходяться поруч з людьми, про яких знає та чує вся Україна. Та якщо так задуматись, то кожен з наших домашніх улюбленців будь то собачка, котик, пухнастий вухань, морська свинка, пацючок чи інша екзотична тваринка – всі вони допомагають нам у формуванні особистості, навчають любові, відповідальності та просто вчать бути людиною. Тримайте домашніх тваринок, любіть та дбайте про них. Хто знає можливо ви будете наступною видатною особистістю.