Друзі наші менші … – ліхтарики. Як підібрати ліхтар?

204

Мабуть у кожного з нас була ситуація, коли ми згадували слово «ліхтарик» і думали, як його нам не вистачає в цей момент. Часом вимикають світло і хочеться мати його під рукою, в кемпінгу, коли ватра вже погасла, а знайти щось поблизу намету треба негайно теж би знадобився ліхтарик. А бувало, що ви йшли темною-темною вулицею і довго шукали в сумці телефон, щоб побачити дорогу, а був би ліхтарик, все було б простіше.

Історія виникнення ліхтаря

Як не дивно, прапрадідом ліхтаря є звичайний … вогонь. В давнину люди шукали спосіб зробити вогнище портативним. Спочатку це була гілка дерева, потім  – факел, далі – гасова лампа. Їх і можна назвати першими ліхтариками. Проте, вони не були безпечними, не були практичними. Людство чекало ідеального винаходу.

У 1866 році французький вчений Джордж Лекланше створив перший у світі електричний ліхтар. Це була така собі скляна посудина, яка наповнювалася хімічними розчинами, які при взаємодії викликали електричну енергію. Але такий «ліхтар» був дуже важким, міг легко розбитися і що найгірше – вибухнути при неправильному заповненні. Але все ж в історії – це був перший ліхтар.

Як обрати ліхтарик?

Всі ліхтарики діляться на три основні види:

  • тактичні для зброї
  • туристичні для походів
  • для щоденного використання

Найчастіше сьогодні на ринку можна зустріти світлодіодні ліхтарики. Вона найпопулярніші і найдешевші. В деяких джерелом світла є лампа розжарювання, ще рідше – комбіноване джерело з світлодіодів та лампи.

Якщо вам потрібно багато яскравого світла, для походу з наметом на природу, наприклад, тоді слід звернути увагу на ліхтарики з великою кількість світлодіодів. Вони забезпечать яскравий потік світла і сконцентрують його не виключно в одній точці, а потрібне місце освітлюватиметься з кількох сторін. Недолік таких ліхтариків – відтінок кольору, який вони розсіюють: холодний білий з сіро-голубим відтінком. Таке світло «сліпить» пішоходів, тому для прогулянки на велосипеді його використовувати не варто.

Зарядка ліхтарика

Ліхтарі діляться на два види за типом зарядки:

  • ліхтарики на акумуляторі
  • ліхтарики на батарейках

Для походів краще обрати ліхтарик на акумуляторній зарядці, щоб не думати про заміну батарейок. Це і кошти збереже. А якщо ви не часто збираєтесь користуватися ліхтариком, тоді вибирайте із батарейками, бо якщо ваш «світлячок» з акумуляторною зарядкою довго лежатиме без діла, може вийти з ладу.

А взагалі то, ідеальний варіант – ліхтарик, який має два типи зарядки: і акумуляторні і батарейки. Так, такі існують. Ліхтарики – тут найбільший вибір якісних ліхтариків для будь-яких потреб. Ціни приємно здивують і шукати довго не доведеться, бо все зручно і просто!

Яскравого Вам світла!