Чому у Львові квартири ніколи не будуть надто дешевими?

248

Вартість житла в Україні залежить від багатьох факторів, серед яких не останню роль відіграє місто, в якому знаходиться квартира. Традиційно найдорожчою є столична нерухомість, але й у Львові квартири також ніколи не були надто дешевими. Чому експерти не обіцяють зниження вартості львівського житла найближчим часом?

Ситуація на українському ринку

Якщо проаналізувати продаж квартир з LUN.ua і переглянути оголошення у найбільших містах України, можна зрозуміти загальні тенденції сьогоднішнього ринку. Подивіться самі, найдорожчою є нерухомість Києва, де двокімнатну квартиру можна купити за 30 тисяч доларів і дорожче. Трохи меншою є вартість житла в Одесі, Харкові, Дніпрі, Львові – близько 20-25 тисяч доларів за двокімнатну квартиру.

Найдешевшими відносно великими містами, за даними аналітиків, є Кропивницький, Запоріжжя, Миколаїв і Полтава. Тут двокімнатна квартира коштує від 12-14 тисяч доларів.

Чому у Львові дорого

Досить висока вартість житлової нерухомості Львова пояснюється, в першу чергу, популярністю і привабливістю міста. Високий рівень розвитку, надзвичайна архітектура і місцевий колорит роблять це місто затишним і комфортним для проживання. Крім того, Львів знаходиться на заході, досить близько до європейських країн, завдяки чому у місті є чимало іноземних компаній та підприємств. Це, в свою чергу, робочі місця із високим рівнем заробітної плати, що привертає увагу багатьох потенційних працівників і змушує замислитись про переїзд і купівлю власного житла.

Ще одна причина популярності львівської нерухомості – спокій і безпека міста,його висока духовність. Багатьох українців приваблює розмірене життя Львова, його особлива атмосфера, яскраві прояви української культури і традицій. Це особливо помітно в останні роки, коли інтерес до Львова і Західної України стрімко зростає.

Загальні тенденції і причини

Окрім суто місцевих причин високих цін на житло, варто взяти до уваги також загальні тенденції українського ринку нерухомості. Собівартість нових житлових комплексів постійно зростає через високі ціни на будівельні матеріали, новітні технології, розробку проектів, оренду чи купівлю земельної ділянки. Не зважаючи на досить низьку активність на ринку, вартість як новобудов, так і вторинного ринку залишається надто високою для середньостатистичних українців. Зниження цін, про які говорять аналітики, відбувається повільно і лише в доларах, але за рахунок високого курсу валют різниця в гривні є майже непомітною.